Varování pro Evropu. Přijde více uprchlíků než v roce 2015, naznačují Němci

Německo varovalo, že může přijít větší vlna uprchlíků než v roce 2015. Německý ministr vnitra Horst Seehofer vyzval k větším kontrolám na vnějších hranicích Evropské unie.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Seehofer v rozhovoru pro německý list Bild am Sonntag  vysvětluje, jak by se mělo postupovat, aby nepřišla větší vlna uprchlíků než v roce 2015. „Musíme více pomoci našemu partnerovi s kontrolami na vnějších hranicích EU. Nechali jsme to na nich příliš dlouho. Pokud tak neučiníme, uvidíme vlnu uprchlíků jako v roce 2015, možná dokonce větší.“

Evropská unie v současnosti těží z paktu s Tureckem, které je největší hrází proti příchodu dalších nelegálních migrantů do Evropy. V rámci dohody z roku 2016 za to Turecko od unie získá šest miliard eur. Díky této smlouvě se podařilo zastavit dosud největší uprchlickou vlnu.

Co se týká otázky, zda platit Turkům více za to, že budou přijímat uprchlíky na svém území, Seehofer nerozhoduje. O tom bude diskutovat Německo s dalšími státy EU.

V letošním roce se do EU daří dostat stejnému počtu migrantů, jako se jich podaří zadržet. Turecká pobřežní stráž letos zadržela přes 38 tisíc lidí a na moři řešila 1 115 případů nelegální migrace. V porovnání s rokem 2018 jde o dvojnásobek.

Mezinárodní organizace pro migraci uvádí, že přes 39 tisícům uprchlíkům se podařilo proniknout z Turecka přes Egejské moře na řecké ostrovy. Loni do konce září připlulo do Řecka 24.000 lidí, letos jich je o 60% více. Počet migrantů poklesl v Itálii a Španělsku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři Srbska a Kosova obnovili jednání o normalizaci vztahů, rozhovory…

12.07.2020 12:10 Vrcholní představitelé Srbska a Kosova dnes obnovili rozhovory o normalizaci vztahů mezi oběma…

Německo hlásí 248 nových případů koronaviru, v Rakousku přibylo 114…

12.07.2020 11:16 Aktualizováno Německo hlásí dalších 248 potvrzených případů koronavirové nákazy za poslední den. Dohromady dosud…

Kancléř Kurz chce, aby fond obnovy EU pomohl nejchudším členům

12.07.2020 10:26 Rakousko chce uzpůsobit chystaný unijní fond obnovy tak, aby větší podíl pomoci dostali nejchudší…

Francouzské ženy se bouří. Vadí jim jména některých nových ministrů

12.07.2020 10:22 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron se opět dostal do nemilosti. Po demonstracích Žlutých vest si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy