Varování pro Evropu. Přijde více uprchlíků než v roce 2015, naznačují Němci

Německo varovalo, že může přijít větší vlna uprchlíků než v roce 2015. Německý ministr vnitra Horst Seehofer vyzval k větším kontrolám na vnějších hranicích Evropské unie.

Přidejte svůj názor 80 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Seehofer v rozhovoru pro německý list Bild am Sonntag  vysvětluje, jak by se mělo postupovat, aby nepřišla větší vlna uprchlíků než v roce 2015. „Musíme více pomoci našemu partnerovi s kontrolami na vnějších hranicích EU. Nechali jsme to na nich příliš dlouho. Pokud tak neučiníme, uvidíme vlnu uprchlíků jako v roce 2015, možná dokonce větší.“

Evropská unie v současnosti těží z paktu s Tureckem, které je největší hrází proti příchodu dalších nelegálních migrantů do Evropy. V rámci dohody z roku 2016 za to Turecko od unie získá šest miliard eur. Díky této smlouvě se podařilo zastavit dosud největší uprchlickou vlnu.

Co se týká otázky, zda platit Turkům více za to, že budou přijímat uprchlíky na svém území, Seehofer nerozhoduje. O tom bude diskutovat Německo s dalšími státy EU.

V letošním roce se do EU daří dostat stejnému počtu migrantů, jako se jich podaří zadržet. Turecká pobřežní stráž letos zadržela přes 38 tisíc lidí a na moři řešila 1 115 případů nelegální migrace. V porovnání s rokem 2018 jde o dvojnásobek.

Mezinárodní organizace pro migraci uvádí, že přes 39 tisícům uprchlíkům se podařilo proniknout z Turecka přes Egejské moře na řecké ostrovy. Loni do konce září připlulo do Řecka 24.000 lidí, letos jich je o 60% více. Počet migrantů poklesl v Itálii a Španělsku.

Loading...
Vstupte do diskuze (80)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aféra Gorila opět straší Slovensko, unikla skandální nahrávka o korupci

14.10.2019 12:19 Bývalý slovenský generální prokurátor Dobroslav Trnka se spolu s dalšími dvěma osobami pokusil…

Polská vládnoucí strana PiS převálcovala konkurenci, v sejmu budou i…

14.10.2019 12:00 Aktualizováno Po sečtení asi 91 procent hlasů odevzdaných v nedělních parlamentních volbách v Polsku má vládnoucí…

Španělský soud přísně potrestal katalánské politiky. Barbarství, soptí…

14.10.2019 11:54 Aktualizováno Španělský nejvyšší soud dnes vynesl vysoké tresty vězení pro katalánské politiky za neústavní…

Razie po teroru v Paříži: Policie zatkla pět lidí včetně kontroverzního…

14.10.2019 10:47 Policie dnes u Paříže zadržela pět lidí z okolí pachatele útoku nožem na policejní prefektuře ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama