Vídeň začne jako první v EU přednostně očkovat těhotné ženy

Vídeň bude jako první město v Evropské unii přednostně očkovat proti covidu-19 těhotné ženy. Podle agentury APA to dnes oznámila kancelář vídeňského radního pro zdravotnictví Petera Hackera. Podle představ radnice by nastávající matky měly získat přístup k vakcíně v polovině května.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Z iniciativy rakouské metropole zařadila rakouská očkovací rada na konci dubna těhotné mezi prioritní skupiny při vakcinaci obyvatelstva. Vídeň tím dostala možnost nabídnout očkování ženám těhotným déle než 13. týdnů.

V závislosti na tom, kolik nastávajících matek o očkování projeví zájem, se těhotné buď budou moci zaregistrovat bez ohledu na věk či zdravotní stav, nebo rovnou dostanou při očkování přednost. Ve druhém případě by přišly jako první na řadu ženy v závěrečné fázi těhotenství.

Podle dosavadních zjištění nejsou těhotné obecně náchylnější k nákaze virem SARS-CoV-2. Ukázalo se však, že průběh nemoci je u nich těžší než u ostatních lidí ve stejné věkové skupině. Podle APA to dokládají nejen mezinárodní studie, ale i data covidové porodnice ve vídeňském Ottakringu, která v uplynulých 14 měsících pomáhala na svět většině dětí koronavirem nakažených matek ve Vídni a okolí.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu je 652 nově nakažených koronavirem

15.06.2021 07:57 V Německu se za poslední den objevilo 652 nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, přesně před…

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 22:03 Aktualizováno Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Biden se na summitu NATO poprvé setkal s Erdoganem

14.06.2021 21:50 Americký prezident Joe Biden se dnes v Bruselu po summitu NATO poprvé setkal s tureckým prezidentem…

Lídři zemí NATO vytyčili strategii do roku 2030 a podpořili Česko ve sporu…

14.06.2021 20:44 Lídři třicítky států Severoatlantické aliance se dnes na vrcholné schůzce v Bruselu dohodli na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama