Vrah v mazdě prchal z Polska do Německa, na dálnici ho zastřelila policie

Německá policie zastřelila na berlínském dálničním okruhu A10 25letého muže prchajícího z Polska, kde čelil podezření ze zastřelení 26leté občanky Ukrajiny. O středečních událostech dnes informovala německá policie. Muž ohrožoval střelnou zbraní i německé policisty, kteří jej na dálnici přinutili zastavit.

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle dosavadních zjištění muž měl ve středu zastřelit 26letou Ukrajinku v prádelně v západopolském městě Gorzów Wielkopolski. Marcin Maludy z tamní policie uvedl, že muž vraždu dopředu plánoval. Podle neoficiálních informací polské televize TVN24 byly motivem činu osobní problémy s ženou, která neopětovala jeho city.

Muž prchal do Německa ve své mazdě s polskou poznávací značkou. Shodovala se s údaji, které německým kolegům předala polská policie.

Německá policie uvedla, že když muž na její dva příslušníky ve středu odpoledne poblíž dálničního sjezdu Hellersdorf na berlínském okruhu namířil zbraň, policisté na něj několikrát vystřelili a smrtelně ho zranili. Muž ani po několikeré výzvě zbraň neodložil. Podle dosud známých informací přitom ale nevystřelil.

Policejní mluvčí Torsten Herbst ujistil, že němečtí policisté použili zbraň v naprostém souladu se zákonem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize na ostrově Lesbos se zklidňuje, 9000 migrantů přemístěno do nového…

19.09.2020 22:00 Aktualizováno Do nového stanového tábora na řeckém ostrově Lesbos už se přesunulo zhruba 9000 žadatelů o azyl, a…

Proč na východě Německa roste popularita krajní pravice? Expert nabízí…

19.09.2020 20:20 Aktualizováno Popularita krajně pravicových a populistických stran a hnutí ve východním Německu je následkem toho…

Morawiecki má odebírání dětí opozičním aktivistům v Bělorusku za barbarství

19.09.2020 19:40 Jako barbarství odsoudil dnes polský premiér Mateusz Morawiecki rozhodnutí běloruských úřadů…

Minsku se nelíbí účast Cichanouské na jednání ministerské rady EU

19.09.2020 14:58 Režim autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka velmi popudila informace, že by se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama