Vyšetřování smrti 39 migrantů v kamionu pokračuje, policie zadržela tři podezřelé

Irská policie dnes zadržela třiadvacetiletého muže podezřelého z podílu na smrti 39 migrantů, jejichž těla se našla minulý týden v kamionu na jihovýchodě Anglie. Britská policie už zahájila řízení ve snaze o jeho vydání, informovala dnes místní média. Dva muže v souvislosti s tímto případem dnes zadržela také policie ve Vietnamu. Totožnost mrtvých z kamionu policie stále nezveřejnila. Dnes ale uvedla, že se domnívá, že se jedná o Vietnamce.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Britská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Policie z Essexu zahájila vydávací proceduru, aby (zadrženého) dostala do Spojeného království," uvedli policisté na twitteru. Podezřelého Eamonna Harrisona zadrželi v irském hlavním městě Dublinu na základě evropského zatykače. Mladý muž čelí obvinění ze zabití v 39 případech, z obchodování s lidmi a z porušení imigračních zákonů.

Harrison podle irské stanice RTÉ dovezl do přístavu Zeebrugge v Belgii tahač, který se později dostal přes Irsko do Británie a který vyzvedl v anglickém přístavu chladírenský kontejner s 39 lidmi. Kontejner samotný putoval podle policie přímo z Belgie na jihovýchod Anglie.

Britská policie nadále pátrá po Ronanovi a Christopherovi Hughesovým, dvou bratrech ve věku 40 a 34 let, které podezřívá z podílu na smrti 39 lidí z kamionu. Dnes jejich svědectví označila za klíčové a vyzvala je, aby se přihlásili. S jedním z nich přitom policie už hovořila přes telefon.

Dvě osoby dnes v souvislosti s tragickou smrtí 39 migrantů zadržela také vietnamská policie v provincii Ha Tinh. Podezřívá je z pašování lidí.

Obvinění si tento týden vyslechl řidič kamionu, v jehož návěsu se 39 mrtvých našlo. Třiadvacetiletý Maurice Robinson pochází ze Severního Irska. Další tři podezřelé policie propustila v uplynulých dnech na kauci.

Těla 31 mužů a osmi žen se v nákladovém prostoru za tahačem zaparkovaným v jihoanglickém městě Grays našla minulý týden. Vyšetřovatelé zatím neoznámili totožnost obětí. Dnes večer ale sdělili, že se domnívají, že se jedná o Vietnamce.

"Jsme v přímém kontaktu s řadou rodin ve Vietnamu a ve Spojeném království a myslíme si, že jsme identifikovali rodiny některých obětí, jejichž cesta skončila tragicky na našich březích," uvedl dnes zástupce policie hrabství Essex Tim Smith. Kromě rodin obětí je podle něj policie v kontaktu také s vietnamskou vládou. Policisté podle Smithe nadále shromažďují důkazy o totožnosti mrtvých a nemohou proto zveřejnit žádné další informace.

Minulý týden britská policie uvedla, že mrtví byli zřejmě čínskými občany. Postupně se ale začaly v médiích hlásit rodiny z Vietnamu, které postrádaly své blízké.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přestaňme označovat teroristy za duševně narušené, nabádá profesorka

23.02.2020 00:01 NÁZOR - Řádění střelce, které si ve středu v německém Hanau vyžádalo životy 10 lidí, nese veškeré…

Ve Vysokých Tatrách zahynuli dva polští horolezci, těla se našla pod…

22.02.2020 21:42 Ve Vysokých Tatrách na Slovensku zahynuli z pátku na dnešek dva polští horolezci. Oznámila to dnes…

Exploze v prešovském paneláku: Obviněno pět lidí, hrozí jim doživotí

22.02.2020 20:42 V souvislosti s prosincovou explozí plynu v obytném domě v Prešově na východě Slovenska, která si…

Nemoc Covid-19 se nedaří zastavit. Čína hlásí 2345 obětí, zemřeli první…

22.02.2020 19:57 Na nákazu novým typem koronaviru zemřeli první dva Evropané, jde o staršího muže a ženu ze severu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama