Z Vídně odstartovalo letadlo s českou humanitární pomocí Číně

Z Vídně dnes odstartovalo rakouské letadlo s nákladem české humanitární pomoci, které přepraví do Číny 25 tun zdravotnického materiálu určeného pro boj s epidemií způsobenou novým typem koronaviru. Na twitteru o tom informoval ministr zahraničí Tomáš Petříček. Vyslání oficální české pomoci schválila počátkem února vláda.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Tomáš Petříček
doporučujeme

Celkem 4,5 tuny materiálu do speciálu, jehož vyslání spolufinancuje Evropská unie, poskytla česká vláda. Letadlo mířící přímo do epicentra epidemie v čínském Wu-chanu veze i humanitární pomoc poskytnutou Rakouskem, Maďarskem a Slovinskem. Náklad tvoří zejména ochranné pomůcky jako roušky, rukavice a obleky a dezinfekční prostředky, uvedla dnes Evropská komise.

"Musíme pracovat zároveň na všech frontách, abychom epidemii zvládli. Poslední případy v Evropě ukazují, že mezinárodní spolupráce je pro zastavení šíření viru a ochranu evropských občanů klíčová... Chci proto poděkovat Rakousku, Česku, Maďarsku a Slovinsku za to, že toto vybavení poskytly," uvedl slovinský eurokomisař pro řešení krizí Janez Lenarčič.

Na přelomu února a března by pak měl do Číny zamířit z Prahy český armádní speciál s humanitární pomocí od českých měst, krajů, firem či Pražského hradu.

Nemoci COVID-19 způsobené novým koronavirem podlehlo v pevninské Číně již celkem 2442 lidí. Během soboty jich zemřelo dalších 97. Celkově se novým koronavirem nakazilo v Číně už 76.936 osob, přičemž 64.084 z nich nahlásila čínská provincie Chu-pej. Nemoc už pronikla celkem do 29 zemí světa, celkový počet infikovaných překročil 78.000.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Evropě zemřelo na covid-19 již přes 50 tisíc lidí. Nejvíc obětí mají…

06.04.2020 14:05 Nemoci covid-19 v Evropě podlehlo již více než 50.000 lidí. Vyplývá to z dat, která shromáždila a…

Vražda Kuciaka: Pokračuje soud, žalobce navrhl přísný trest pro Marčeka

06.04.2020 13:49 Aktualizováno Na Slovensku dnes pokračuje proces s jedním z obžalovaných v případu předloňských vražd novináře…

Rakousko zavádí roušky povinně, kancléř Kurz dal za příklad Česko

06.04.2020 13:22 Rakousko chce začít po Velikonocích postupně rušit přísná opatření, která přijalo v boji proti…

Počet obětí covid-19 v Polsku roste. Premiér Morawiecki čeká vrchol…

06.04.2020 12:37 Množství případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 bude v Polsku vrcholit ze jeden nebo dva měsíce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy