Za sobotu bylo při testování na Slovensku odhaleno 8172 nakažených

Při druhém kole plošného testování obyvatel Slovenska na koronavirus bylo za sobotu odhaleno 8172 nakažených. To odpovídá 0,63 procenta z téměř 1,3 milionu otestovaných. Oznámil to podle serveru sme.sk ministr obrany Jaroslav Naď.

Testování na Slovensku
doporučujeme

Před týdnem se do celostátního testování zapojily dvě třetiny z pěti milionů obyvatel země a testy ukázaly, že je mezi nimi asi procento nakažených. Premiér Igor Matovič řekl, že pokud by lidé na Slovensku tyto odběry podstupovali pravidelně, mohlo by jít o alternativu k celostátní uzávěře.

Testování, které organizuje armáda, se o tomto víkendu koná ve 45 z celkových 79 okresů. Neorganizuje se tam, kde před týdnem výsledky ukázaly velmi nízký počet nakažených, mimo jiné i ve dvou největších slovenských městech, v Bratislavě a v Košicích.

Naď dodal, že armáda v neděli vytvořila 2670 odběrových míst. Na testování pracuje 20.874 osob.

Slováci při celoplošném testování používají antigenní testy, jejichž výsledek je sice znám velmi rychle, jsou ale méně přesné než laboratorní PCR testy. Na rozbor by měli přijít lidé starší deseti let. Test sice povinný není, ale na toho, kdo ho nepodstoupí a kdo nebude mít negativní výsledek, se bude nadále vztahovat výrazné omezení pohybu nařízené vládou.

Premiér Matovič také připustil další plošné testování koncem listopadu. Potvrdil rovněž, že 15. listopadu by mělo začít testování antigenními testy na hranicích. Přes hranice však podle něj v současnosti denně projede kolem 20.000 lidí, což je podle něj zanedbatelné množství a efekt tak dramatický nebude.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo eviduje 23.318 nově nakažených koronavirem a téměř 500 úmrtí

05.12.2020 09:47 V Německu přibylo za uplynulých 24 hodin 23.318 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 483…

Evropou obchází strašidlo dluhové krize, varuje analytik před dopady…

05.12.2020 00:01 NÁZOR - Evropskou ekonomiku obchází strašidlo, konstatuje Desmond Lachman v komentáři pro server…

Slovenský soud poslal stíhaného finančníka Haščáka do vazby

04.12.2020 21:50 Aktualizováno Advokát finančníka už dříve označil obvinění svého klienta za nedůvodné. Pochybnosti v souvislosti…

Bulharsko představilo plán očkování proti koronaviru

04.12.2020 21:44 Bulharsko dnes představilo národní plán očkování proti koronaviru. V první z pěti fází dostane…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama