Za videoklip o vraždě Samuela Patyho padl nepodmíněný trest

Osmnáctiletý Francouz byl dnes odsouzen k 15 měsícům nepodmíněně za šíření videoklipu vyzývajícího ke stětí hlavy bez slitování, jako u učitele Samuela Patyho. Mladík, zadržený teprve v úterý, dostal trest za obhajování terorismu a nepovolené držení zbraně, uvedla agentura AFP s odvoláním na prokuraturu v Meaux, kde se soud konal.

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

V klipu s názvem "Samuel Paty" rappuje jeho autor ve společnosti mladých mužů v maskách, kteří mají v rukou mačety a nože, na pozadí je hořící auto.

Tento videoklip se stal podnětem i pro jiný trestný čin. Čtrnáctiletý žák základní školy ve Francii textem písně vyhrožoval svému učiteli, který přednášel o svobodě slova. Chlapec byl poslán k soudu pro mladistvé.

Středoškolského učitele Samuela Patyho zavraždil 16. října na pařížském předměstí osmnáctiletý Čečenec Abdulak Anzorov. Uřízl mu hlavu a policie jej krátce po činu zastřelila. Vražda učitele pobouřila francouzskou i světovou veřejnost, protože jejím motivem byla pomsta za to, že pedagog s žáky hovořil o svobodě slova a ukazoval jim přitom karikatury muslimského proroka Mohameda.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Svět dál zápolí s koronavirem, Slováci opět spustili hromadné…

18.01.2021 18:25 Aktualizováno Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se poprvé objevil předloni v prosinci v Číně.…

Unijní státy zahájily debatu o cestování s očkovacími pasy

18.01.2021 17:53 Státy Evropské unie by před letní turistickou sezónou mohly zavést společné očkovací certifikáty,…

Německo očekává prodloužení a zpřísnění karantény

18.01.2021 16:32 Stávající karanténa v Německu, která platí nejméně do konce ledna, bude pokračovat i v únoru, navíc…

Slovensko začalo hromadně testovat, rezervační portál spadl

18.01.2021 15:43 Aktualizováno Výpadek státního internetového portálu na rezervaci termínu pro absolvování antigenního testu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama