Začalo stěhování migrantů z ostrova Lesbos. Incident na dálnici vyvolal kritické reakce

Asi 700 migrantů dnes opustilo provizorní zařízení zbudované na řeckém ostrově Lesbos po požáru v táboře Moria a nalodilo se na trajekt mířící na řeckou pevninu. Podle serveru Kathimerini jde o první fázi přesunu asi 2500 žadatelů o azyl z ostrova. Státní zástupce dnes nařídil vyšetřování incidentu, kdy obyvatelé obce Kamena Vourla zablokovali nákladní vůz s jídlem a lůžkovinami pro nezletilé migranty z Morie dočasně ubytované v hotelu.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Mezi sedmi stovkami migrantů mířících k řecké pevnině jsou především rodiny a lidé z ohrožených skupin, upřesňuje Kathimerini. Migranti naleznou na pevnině ubytování díky iniciativě Helios, společnému projektu Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) a řecké vlády.

Nynější snahou je uvolnit migrační tlak na Lesbos, kde dříve tento měsíc migranty založené požáry poničily přelidněný tábor Moria. Většina z jeho téměř 13.000 obyvatel byla přesunuta do stanového tábora Kara Tepe nedaleko metropole ostrova Lesbos Mytilini. V něm je k dnešnímu dni na 8500 lidí.

Na sociálních sítích vzbudil pozornost sobotní incident, kdy obyvatelé obce Kamena Vourla zatarasili silnici vedoucí k hotelu, kam řecké ministerstvo pro migraci umístilo skupinu osamocených dětí z Morie. Ty má přijmout několik států Evropské unie. Ve středu také občané města protestovali proti příjezdu dětí symbolickou blokádou dálnice spojující Atény s městem Lamia.

Jejich chování odsoudil vládní mluvčí Stelios Petsas, který uvedl, že podobná reakce na skupinu dětí je "nepochopitelná".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ronaldo je vyšetřován kvůli porušení covidových opatření. Nikdo není…

26.10.2020 10:18 Hvězdný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín je v Itálii vyšetřován kvůli…

Náhle zemřel místopředseda Spolkového sněmu Oppermann, zhroutil se při…

26.10.2020 09:59 Místopředseda německého Spolkového sněmu a dlouholetý sociálnědemokratický poslanec Thomas…

Ve Francii přibývá 100 tisíc nakažených denně, tvrdí vládní expert

26.10.2020 09:19 Ve Francii může přibývat až 100.000 nových případů nákazy koronavirem denně - dvakrát více, než…

Německo zaznamenalo 8685 nových případů koronaviru

26.10.2020 08:08 V Německu za poslední den přibylo 8685 případů nákazy koronavirem, což je o něco méně než v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama