Zaměstnankyně Charlie Hebdo musela během 10 minut opustit domov, výhrůžky se stupňovaly

Členka vedení francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo musela minulý týden opustit svůj domov kvůli výhrůžkám, které policie považovala za závažné. Marika Bretová to oznámila v rozhovoru, který zveřejnil týdeník Le Point.

Charlie Hebdo
doporučujeme

Satirický časopis, jehož pařížská redakce se stala v roce 2015 terčem teroristického útoku, na počátku září znovu otiskl karikatury proroka Mohameda.

"Měla jsem deset minut na to, abych se sbalila a opustila svůj domov. Deset minut na to, abych se vzdala části svého života, to je trochu málo, je to velmi kruté. Domů už se nevrátím," řekla Bretová týdeníku Le Point.

Bretová pracuje v časopise Charlie Hebdo jako ředitelka personálního oddělení. Ochranku má už pět let. Dostala ji poté, co v lednu 2015 vtrhli do redakce dva islámští radikálové, bratři Chérif a Said Kouachiovi. Zastřelili tehdy 11 lidí přímo v redakci a jednoho policistu před budovou. Teroristy policie později zabila.

Na počátku září začal v Paříži proces se skupinou 14 lidí obžalovaných z podílu na atentátu na Charlie Hebdo a souvisejícím teroristickém útoku na židovský obchod s potravinami. Satirický časopis v den začátku procesu znovu otiskl karikatury proroka Mohameda, které jako první v roce 2005 zveřejnil dánský deník Jyllands-Posten.

Podle agentury AFP policisté popsali výhrůžky, které minulé pondělí Bretová obdržela, jako "jasné a detailní". Podle ní ale nejde zdaleka o jediné hrozby. "Od počátku procesu a po novém otištění karikatur jsme dostali různé ohavnosti včetně hrozeb od Al-Káidy a výzev, aby někdo dokončil práci bratrů Kouachiových," řekla týdeníku Le Point Bretová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německé úřady hlásí za sobotu méně nových případů nákazy než Česko

25.10.2020 08:23 Německé zdravotní úřady hlásí 11.176 nových případů koronavirové nákazy za sobotu, od začátku…

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 22:03 Aktualizováno NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Francie a Itálie hlásí rekordní denní přírůstky nakažených covidem

24.10.2020 21:57 Francie a Itálie dnes hlásí nejvyšší denní přírůstky potvrzených případů nákazy koronavirem od…

Španělsko kvůli koronaviru směřuje k vyhlášení nouzového stavu

24.10.2020 20:36 Španělsko směřuje k vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru, vláda tak nejspíš učiní v neděli na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama