Zátah na uprchlíky a pašeráky v Řecku. Policie dopadla 40 osob

Policie v severořecké Soluni o víkendu zadržela 38 migrantů a dva údajné převaděče. Většina z migrantů pochází z Pákistánu. V souvislosti s pašováním lidí byli zadrženi Řek a Albánec. Informovala o tom v neděli agentura AP.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Nejprve policie objevila 26 migrantů, 23 Pákistánců a tři Bangladéšany, v dodávce. Řidič vozu, který má albánské občanství, se strážníkům pokusil utéct. Nakonec byl ale zatčen. Následně byl zadržen také Řek, který měl na starosti sklad, kde policie objevila dalších 12 pákistánských uprchlíků, po kterých pašeráci požadovali peníze.

Dodávka s 26 běženců měla podle úřadů namířeno do stejného skladu. Každý uprchlík převaděčům zaplatil 2000 eur za cestu lodí přes řeku z Turecka a následně převoz do Soluně.

Řecko se letos podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) opět stalo hlavní vstupní branou migrantů přes Středomoří do Evropy, jako tomu bylo v roce 2015. Toto prvenství v roce 2016 převzala Itálie a po ní loni Španělsko. Od letošního ledna do Řecka přišlo ke konci minulého týdne 31.265 migrantů, z toho asi 23.700 připlulo přes moře, zbytek dorazil z Turecka přes pozemní hranici.

V srpnu do Řecka přicestovalo přes 7000 migrantů, což je nejvyšší měsíční počet za poslední tři roky, uvedla agentura Reuters. Nejvyšší podíl z příchozích tvoří rodiny z Afghánistánu, uvádějí neziskové organizace, které uprchlíkům pomáhají

Masovou migrační vlnu zažila Evropa v roce 2015, kdy do EU dorazilo přes milion běženců, z toho na 860.000 přes Řecko. Příliv běženců touto trasou pomohla výrazně omezit dohoda EU s Tureckem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Varšavě mají nový kostel. Vzorem byl istanbulský chrám, má i jeho název

20.09.2020 21:09 Ve Varšavě byl dnes slavnostně vysvěcen nový pravoslavný kostel, první po více než 100 letech.…

Madrid hodlá uvalit rozsáhlou karanténu na chudší čtvrti, obyvatelé se…

20.09.2020 18:34 Převážně v chudších čtvrtích španělské metropole Madridu dnes vyšly do ulic stovky lidí na protest…

V Düsseldorfu se měla konat velká demonstrace proti restrikcím, dorazilo…

20.09.2020 18:18 Několik tisíc lidí dnes v německém Düsseldorfu demonstrovalo proti opatřením, která mají zabránit…

Turecko nevylučuje nová jednání s Řeckem, varuje před sankcemi EU

20.09.2020 17:43 Turecko s Řeckem by mohly brzo obnovit rozhovory ohledně svých sporů o průzkum těžby ropy a zemního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama