Zdravotní stav Navalného je velmi znepokojující, říká aktivista Bizilj

Zdravotní stav výrazného představitele ruské opozice Alexeje Navalného je velmi znepokojující, řekl dnes v Berlíně novinářům lidskoprávní aktivista Jaka Bizilj, který se podílel na jeho dnešním převozu z Ruska do Německa. Pokud by ve čtvrtek letadlo, na jehož palubě se Navalnému výrazně přitížilo, nepřistálo nouzově v Omsku, hrozila mu podle německých lékařů smrt, dodal Bizilj.

Alexej Navalnyj
doporučujeme

"Jeho zdravotní stav nás velmi znepokojuje," sdělil Bizilj novinářům před berlínskou nemocnicí Charité, kam byl Navalnyj dopoledne převezen po přistání na letišti Tegel. Sanitku na cestě doprovázela kolona policejních motocyklů a aut.

"Lékaři nám velmi jasně sdělili, že pokud by v Omsku nouzově nepřistál, zemřel by," prohlásil aktivista.

Další informace o stavu Navalného sdělí podle Bizilje lékaři či politikova rodina. Nemocnice Charité v prohlášení uvedla, že informace o Navalného zdravotním stavu uveřejní po konzultaci s rodinou a až vyhotoví všechny testy.

Německé letadlo se speciálním zdravotnickým vybavením dnes Navalného společně s jeho ženou Julií dopravilo ze sibiřského Omsku, kde tamní lékaři ohlásili, že kritik Kremlu je v umělém spánku a jeho život není bezprostředně ohrožen.

Před dvěma lety na jednotce intenzivní péče skončil Pjotr Verzilov z protestní hudební skupiny Pussy Riot, který se později léčil v Berlíně a jehož převoz tehdy rovněž zařídila skupina okolo Bizilje. V letech 2015 a 2017 byl dvakrát s příznaky otravy hospitalizován opoziční aktivista Vladimir Kara-Murza. Oba muži jsou přesvědčeni, že byli otráveni kvůli politice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fridays For Future: Po celém světě se manifestuje za ochranu klimatu,…

25.09.2020 12:18 Tisíce studentů v Austrálii a v řadě asijských zemí se dnes zúčastnily manifestací za ochranu…

Nakažených na Slovensku strmě přibývá, premiér Matovič chce opatření proti…

25.09.2020 11:19 Aktualizováno Slovensko ve čtvrtek třetí den v řadě zaznamenalo nový rekord potvrzených nových případů nákazy…

Vědci jsou na stopě pasivnímu očkování na covid. Mohli by léčit i již…

25.09.2020 10:59 Berlínští vědci izolovali z krve lidí, kteří prodělali nákazu novým typem koronaviru, téměř 600…

Obavy z osudu výjimek mají i pendleři jezdící z Německa do Česka

25.09.2020 09:26 Kvůli zhoršující se epidemické situaci v Česku hledí s obavami na karanténní opatření nejen čeští…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama