Zdravotníci ve Španělsku vyšli do ulic, protestují proti škrtům

Lékaři a zdravotní sestry vyšli dnes ve Španělsku do ulic a při tanci a za zvuku bubnů protestují proti škrtům v rozpočtu na zdravotnictví, píše agentura Reuters. Na 4000 protestujících prošlo Madridem, městem nejhůře zasaženým epidemií covidu-19. Zdravotníci, při protestu pečlivě dodržující dvoumetrové rozestupy, jsou přesvědčeni, že je vláda v jejich boji s epidemií nechala samotné.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Konzervativní regionální vláda v Madridu odmítá, že by připravovala škrty ve zdravotnictví.

Na nedodržování vládních opatření upozornil fotograf, který ve španělských médií uveřejnil fotku davů lidí na vánočních nákupech. Fotografii doplnil ironickým tweetem "V Madridu si dáváme na covid velký pozor", píše Reuters.

Španělský premiér Pedro Sanchez vyzval spoluobčany, aby se o vánocích vyvarovali velkých rodinných setkání, která by vedla k dalšímu zhoršení epidemie. "Příští měsíce budou rozhodující. Odborníci očekávají, že dosáhneme vrcholu epidemie ve chvíli, kdy bude k dispozici vakcína," uvedl premiér na setkání s příznivci své strany.

Epidemická situace ve Španělsku se pomalu zlepšuje, podle deníku El País v posledních dvou týdnech je patrný klesající trend nových nákaz koronavirem. V pátek ministerstvo zdravotnictví oznámilo 10.853 nových případů a 294 dalších úmrtí s covidem-19. Tento týden denní počty nakažených nepřesáhly 12.500, zatímco začátkem listopadu se pohybovaly kolem 20.000. Dosud se ve Španělsku potvrdilo 1,6 milionu nakažených, z toho 44.668 pacientů v souvislosti s nákazou zemřelo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

OLAF uzavřel podvody s dotacemi na Slovensku. Navázali jsme na Kuciakovu…

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Evropský úřad pro Odhalování podvodů (OLAF) uzavřel tři případy týkajících se přímých plateb v…

Reprodukční číslo se zhoršuje, počet mrtvých v Německu je enormní

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES je dále na 73 bodech a více než týden se tak drží ve čtvrtém z…

V Itálii zemřela desetiletá dívka kvůli TikToku. Snažila se omdlít

22.01.2021 21:43 Italské úřady začaly vyšetřovat smrt desetileté dívky, která se udusila kvůli "zkoušce odvahy" na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama