Zeman udělal Česku ostudu? Nejdřív klimbal u projevu Dudy, pak netrefil zvon

V neděli se v Polsku za účasti desítek světových státníků konala vzpomínková akce u příležitosti 80 let od začátku druhé světové války. Česko ve Varšavě reprezentoval prezident Miloš Zeman, který se postaral o pořádný poprask.

Přidejte svůj názor 309 komentářů

Miloš Zeman v Polsku
doporučujeme

Slavnostní ceremonie v centru polské metropole, kterou připomínkové akce vyvrcholily, se zúčastnila například německá kancléřka Angela Merkelová německý prezident Frank-Walter Steinmeier, americký viceprezident Mike Pence, český prezident Miloš Zeman či slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Ruský prezident Vladimir Putin pozván vůbec nebyl.

Podle polské televize do Varšavy přijely delegace celkem ze čtyř desítek států, dohromady asi 250 hostů, včetně 17 hlav států.

S projevem vystoupil i hostitel celé akce, polský prezident Andrzej Duda. Kamery při jeho vystoupení zachytily Miloše Zemana, jak si na chvíli podepřel hlavu a zavřel oči. Video ihned začalo kolovat po sociálních sítích a řada Čechů Zemana za jeho chování kritizovala.

img-responsive

Miloš Zeman v Polsku | foto: YouTube

To ale nebyl jediný kontroverzní moment českého prezidenta. Po projevech státníci zvonili na zvon s nápisem Paměť a varování. Miloš Zeman se k němu dostal až na konec, nastoupení hosté museli počkat, než česká hlava státu v doprovodu bodyguarda a o holi ke zvonu došla.

zdroj: YouTube

Když se Zeman ke zvonu konečně dostal, nedokázal se Zemanovi napoprvé zazvonit. Podařilo se mu to až napodruhé. I tento moment zachytily kamery. Přenos byl přitom vysílaný nejen v Polsku, ale i v celé řadě dalších zemí.

Loading...
Vstupte do diskuze (309)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trest za zabití Filipínce? Slovenský soud útočníkovi prodloužil vězení

17.09.2019 14:08 Odvolací soud dnes zpřísnil trest Slovákovi, po jehož útoku v centru Bratislavy zemřel loni…

Rakouská policie zabavila český kamion, brzdové hadičky měl přelepené…

17.09.2019 13:09 Rakouská dálniční policie na jihu země zastavila českého řidiče, jehož kamión jel tunelem s…

Francouzská policie evakuuje 1000 migrantů z tělocvičny na severu země

17.09.2019 12:44 Aktualizováno Francouzská policie evakuuje asi 1000 migrantů z tělocvičny a stanů postavených v její blízkosti ve…

Europarlament podpořil kandidaturu Lagardeové do čela Evropské centrální…

17.09.2019 12:42 Evropský parlament (EP) na dnešním plenárním zasedání ve Štrasburku souhlasil s kandidaturou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama