Zemřel pobodaný migrant z řeckého ostrova Lesbos

Dvacetiletý migrant z Jemenu, kterého v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos někdo pobodal, dnes v nemocnici podlehl svým zraněním. Informace o totožnosti útočníka ani o příčinách čtvrtečního sporu nejsou známy. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na řeckou policii.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Nejedná se přitom o první incident v přeplněném táboře Moria. Před deseti dny v něm byl nalezený oběšený Íránec. Řecko čelí několikaměsíčnímu přílivu migrantů z tureckých břehů.

V hygienicky závadných podmínkách nyní v táboře Moria, který má kapacitu 2800 osob, žije 19.000 lidí. Situace v táboře, jemuž se přezdívá "džungle", se v posledních měsících postupně horší.

Řecko jakožto vstupní brána migrantů a uprchlíků do Evropy v roce 2019 jejich příliv z Turecka stěží zvládá, především kvůli nedostatku příslušných kapacit. Vláda zpřísnila azylový zákon v naději, že tím odradí nově příchozí. Oznámila také vytvoření nových táborů pro migranty s kapacitou 5000 osob na pěti ostrovech v Egejském moři, kde se již nyní nacházejí záchytná a administrativní střediska pro uprchlíky. S tím však nesouhlasí místní obyvatelé, kteří kapacitu plánovaných táborů požadují snížit na 1000 osob.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu se objevila nákaza koronavirem u dalších dvou pacientů

26.02.2020 03:05 Aktualizováno Testy dnes prokázaly nákazu novým typem koronaviru u 25letého muže z Bádenska-Württemberska na…

V karanténě na Tenerife panuje nejistota, jsou tam i Češi

25.02.2020 20:48 Tisícovka turistů, kteří jsou od dnešního rána uzavřeni v hotelu na kanárském ostrově Tenerife,…

Koronavirus Covid-19 v Evropě: Případy nákazy hlásí už 12 zemí

25.02.2020 20:25 V Itálii, která je po Číně a Jižní Koreji zemí s třetím největším počtem infikovaných koronavirem,…

Rumunsko popřelo zprávy o prvním případu koronaviru v zemi

25.02.2020 20:12 Aktualizováno Rumunské úřady popřely, že by se v zemi objevil první potvrzený případ koronaviru. "Nemáme žádné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama