Žena tajila 40 let šílené tajemství. Nikdo to o ní nevěděl

Jako ze science fiction zní příběh dvaačtyřicetileté Zeny z Walesu, o němž informují britská média. Před světem celý život tajila tajemství, o kterém nevěděla ani její rodina. Je totiž nevidomá, navzdory tomu ale vystudovala školu a dokonce napsala knihu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Léto
doporučujeme

Příběh 42leté ženy působí až neuvěřitelně. Matka čtyř dětí je prakticky celý život nevidomá, nevěděli to ale ani její nejbližší. O všem se dozvěděli teprve několika lety.

"Nedocházelo mi, že jsem jiná. Zjistila jsem to až v předškolním ročníku, kde jsme měli vybarvit veverku. Všechny děti ji měli červenohnědou a ta moje byla fialová. Mámě jsem pak řekla, že jsem to neviděla, a vzala mě k lékaři," svěřila se žena.

Lékaři jí diagnostikovali Marfanův syndrom, poměrně vzácné onemocnění oční tkáně. Dostala také silné brýle, přesto se se svou nemocí dokázala vyrovnat. Tvrdí, že od dětství se orientovala spíše podle zvuku a vůní.

Zena nikomu neřekla, že vůbec nevidí. Navzdory brýlím rozeznávala pouze světlo a tmu. I přes svou slepotu ale pracovala jako zdravotní sestra a s prvním manželem měla dvě děti. Ten ji následně opustil, o tom nevidí vůbec nic netušil.

Další dva partneři, kterým každému nich porodila syna, zjistili až po dlouhé době, že je žena slepá. její stav se ale zhoršil, a to po operaci očí v roce 2000. Musela proto odejít z práce.

O pár let později vystudovala humanitní vědy, a to díky počítači, na němž si mohla nastavit písmo tak, aby na něj byla schopna vidět. Našla si zaměstnání ve školství, ale poté, co se dostavily další problémy, kdy například nesprávně identifikovala žáky, rozhodla se s pravdou vyjít ven.

"Ztráta zraku je mou schopností. Mám přístup k částem mozku, které vidící lidé nepoužívají. Cítím nálady ostatních a jejich úsměvy. Nikdy jsem neviděla tváře svých dětí, ale mohu se podívat do jejich srdce," svěřila se Zena.

Loading...
Témata: Lidé | ženy | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Migrant unesl a týral mladou Češku. Prošla si peklem, politici jsou na…

05.12.2019 22:02 Aktualizováno Teprve třiadvacetiletá Češka má za sebou hrůzný zážitek. Před rokem se na Facebooku seznámila s…

Biskup zpronevěřil miliony, prokuratura ho obvinila

05.12.2019 21:57 Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry.…

"Černý čtvrtek" pro Macrona: Francii paralyzovala stávka, v ulicích 800…

05.12.2019 21:15 Aktualizováno Přes 800.000 lidí dnes podle francouzské vlády vyšlo do ulic měst ve snaze donutit prezidenta…

Expremiér Fico byl obviněn. Dle policie schvaloval protiromské výroky

05.12.2019 18:39 Aktualizováno Slovenská policie obvinila bývalého premiéra a šéfa nejsilnější vládní strany Směr-sociální…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama