Zlatý padák. Durynský expremiér dostane 93 tisíc eur, ve funkci byl pouze den

Durynský ministerský předseda Thomas Kemmerich (FDP), který ve čtvrtek po pouhých 24 hodinách ve funkci oznámil, že rezignuje, si navzdory rekordně krátkému působení v úřadu přijde nejméně na 93.000 eur (asi 2,3 milionu korun). Informovala o tom média redakční skupiny RedaktionsNetzwerk Deutschland. Kemmerich se chce platu vzdát.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Premiérovi 2,2milionové spolkové země přísluší plat ve výši 16.100 eur měsíčně (402.000 korun) doplněný o další příspěvky. Thomas Kemmerich (53) navíc dostane peníze, které šéfovi vlády náleží po odchodu z funkce. V jeho případě je to za šest měsíců po rezignaci 75.468 eur (1,9 milionu korun).

Politik dnes ale vzkázal, že peníze, které by oproti stávajícímu platu poslance vydělal navíc, nechce. Pokud to bude možné, vůbec je nepřijme. Když to nepůjde, tak je daruje.

Kemmerich se ve středu stal prvním ministerským předsedou některé ze spolkových zemí, kterému do funkce pomohla pravicově populistická až radikální Alternativa pro Německo (AfD).

Dostal se kvůli tomu pod velký tlak prakticky všech předních německých politiků, včetně kancléřky Angely Merkelové (CDU), která jakoukoliv spolupráci s AfD považuje za nepřípustnou. Ve čtvrtek i proto oznámil, že v úřadu skončí.

V dějinách spolkové republiky nikdo funkci zemského premiéra nezastával tak krátce jako právě politik FDP, který by měl v úřadu skončit v příštích dnech, maximálně týdnech.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Švýcarsko eviduje tři nové případy koronaviru, nemoc Covid-19 je ve Vídni

27.02.2020 15:05 Švýcarsko dnes oznámilo, že v zemi jsou tři nové případy nákazy koronavirem, tamní úřady celkem…

Itálie hlásí 14 obětí nákazy, guvernér Lombardie je v karanténě

27.02.2020 14:13 Aktualizováno V Itálii zemřeli další dva lidé nakažení novým koronavirem, počet obětí epidemie tak v zemi stoupl…

Opatření proti koronaviru: Slovensko začne na hranicích kontrolovat auta

27.02.2020 14:08 Slovensko od pátku, nejpozději od soboty, kvůli šíření nového typu koronaviru začne na hranicích…

Bývalí diplomaté nesouhlasí s blízkovýchodním plánem USA, dokument…

27.02.2020 13:34 Pět desítek bývalých evropských ministrů zahraničí a dalších politiků se podepsalo pod dokument…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama