Znásilnění a týrání mladé Češky migrantem: Nové informace

Server EuroZprávy.cz ve čtvrtek informoval o případu znásilnění a fyzického napadání mladé Češky v Itálii, za nímž stál žadatel o azyl z Nigérie. Podle nejnovějších informací mu hrozí mimo jiné i vyhoštění ze země.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Peter Chiebuka
doporučujeme

Vše začalo zhruba před rokem, kdy se šestadvacetiletý muž vystupující pod jménem Peter Chiebuka seznámil s třiadvacetiletou Češkou. Po několika měsících vzájemné komunikace ji přesvědčil k příjezdu do Itálie.

Nasliboval jí luxusní vozy, značkové oblečení, drahé šperky a život v luxusu. Osobní setkání se namísto toho změnilo v noční můru. Muž začal být agresivní a dívce vyhrožoval násilím. Okradl ji, uvěznil ji v bytě, kde přebýval spolu s dalšími migranty, mlátil ji a opakovaně sexuálně zneužíval.

Na dívku údajně také křičel, že je prostitutka, a vulgárně jí nadával. To ostatně kontrastuje s novými informacemi ze zatýkání. Zahraničním média uvedla, že poté, co se dívce podařilo zmocnit telefonu a přes svého kamaráda přivolat pomoc, do bytu vrthli policisté.

Velitel lokální policejní stanice Salvatore Giuffrida se svou jednotkou zaútočil na byt, prolomil dveře ložnice a tam našli vystrašenou mladou ženu zbitou a polonahou. Nigerijce okamžitě zatkli.

V bytě bydleli ještě dva žadatelé o azyl, které policie také stíhá, protože věděli, co se v pokoji odehrává a ženě nepomohli. Ta musela být hospitalizována kvůli mnohočetným poraněním. 

Nigerijci hrozí přísný trest a následně vyhoštění z Itálie. "O trestu bude rozhodovat soudce, ale my jsme už přistoupili ke zrušení jeho postavení uprchlíka. Technicky to znamená, že je vyloučen z programu ochrany. V současnosti je ve vězení a má k dispozici obhájce. Po uplynutí předepsané doby zadržení zvážíme jeho vyhoštění," řekl médiím prefekt provincie Padova Renato Franceschelli.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Greta dál budí vášně. Fandila jí manželka amerického ministra, pak se cosi…

26.01.2020 23:07 Aktualizováno Manželka amerického ministra financí Stevena Mnuchina, herečka Louise Lintonová, se postavila za…

Vracení uprchlíků? Dohoda EU s Tureckem totálně selhala

26.01.2020 21:38 Řecko vrátilo do Turecka na základě dohody Ankary s EU z roku 2016 loni pouze 189 migrantů, kteří…

Brexit za dveřmi. Co všechno se změní, jakmile Británie 31. ledna vystoupí…

26.01.2020 20:52 Aktualizováno Otázky a odpovědi k takzvanému přechodnému období po vystoupení Británie z EU a k možnému tvrdému…

Europarlament pohostí zástupce západního Balkánu. Rozšíří se EU?

26.01.2020 20:20 Nedávno zvolený předseda Evropského parlamentu, David Sassoli, přivítá na půdě evropských institucí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama