Zrušené vánoční trhy v Bratislavě částečně nahradí jiné akce

Vůně svařáku, vánočního punče a různých lahůdek se letos z náměstí v centru Bratislavy šířit nebude. Slovenská metropole kvůli koronaviru zrušila konání tradičních vánočních trhů. Navzdory tomu obyvatelé či návštěvníci města o atmosféru spojenou s blížícími se svátky zcela nepřijdou, vyplývá z oznámení samosprávy a dalších institucí.

Ilustrační foto
doporučujeme

V minulosti již měsíc před Vánocemi Bratislava ve svém historickém jádru otevírala tradiční vánoční trhy, kde na návštěvníky čekaly stánky s občerstvením či prodejci vánočního a jiného zboží. Zejména po setmění se tam často scházely davy lidí včetně turistů.

Letos na podzim ale slovenské úřady v zájmu zpomalení šíření koronaviru zavedly různá omezení, jejichž cílem je také zabránit shromažďování lidí. Opatření také zkomplikovala cestování turistů přes hranice.

Letošní ročník trhů sice samospráva v Bratislavě kvůli pandemii nemoci covid-19 zrušila, v centru ale již tradičně nechala osadit vánoční strom. Dvanáct metrů vysokou jedli bílou městu věnovala rodina z Bratislavy.

Lokální potraviny, výrobky umělecké tvorby či literaturu zase lze koupit v budově Staré tržnice v centru Bratislavy. Do Vánoc se tam vystřídá více než sto prodejců, kteří kvůli covidu-19 přišli o řadu dalších příležitostí prodávat zboží. Na jiném místě v Bratislavě, u řeky Dunaje na prostranství s omezenou kapacitou pro návštěvníky si zájemci mohou dopřát také punč.

Kvůli koronaviru i samotné zahájení adventu proběhne v Bratislavě jinak než v minulosti. Primátor Matúš Vallo ho o nadcházející neděli odstartuje prostřednictvím on-line přenosu. Město během svátečného období také rozzáří světelné instalace. O silvestrovské noci v Bratislavě tentokráte nebude tradiční ohňostroj, což město zdůvodnilo i úsporami ve svém rozpočtu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo dál roste, opatření se asi zpřísní

28.01.2021 11:14 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES je dnes třetí den po sobě na 68 bodech ze sta. Zůstává tak už…

Saský premiér chce kvůli Česku více policistů na hranicích

28.01.2021 10:07 Saský premiér Michael Kretschmer chce, aby německé hranice střežilo více policistů. Listu…

Česko si mezi zeměmi na žebříčku korupce pohoršilo o pět míst

28.01.2021 08:41 Česko se na žebříčku organizace Transparency International (TI), která sleduje korupci, propadlo v…

Němečtí vědci pojmenovali nový druh šneka po Gretě Thunbergové

28.01.2021 08:16 Němečtí zoologové pojmenovali jeden z nově objevených druhů šneka po švédské ekologické aktivistce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama