Zvládl šest útoků během pár minut? Pachatel byl jen jeden, tvrdí svědek teroru ve Vídni

Rakouská policie po pondělním teroristickém útoku v centru Vídně dál prověřuje, zda zastřelený atentátník jednal sám, či měl komplice. Podle portálu rakouského listu Heute se snaží policie sestavit diagram času a vzdáleností, podle něhož určí, zda mohl jediný člověk během několika minut útočit na šesti různých místech.

Rakouská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Agentura APA oslovila svědka útoku, podle něhož byl útočník zřejmě jen jeden. "Když ho (policie) zastřelila, bylo po všem," řekl svědek k tragické události z pondělního večera. Uvedl také, že viděl jen jednoho útočníka. Tím se posléze ukázal být dvacetiletý rodák z Vídně s albánskými kořeny, který byl příznivcem teroristické organizace Islámský stát (IS).

"Najednou zazněly výstřely, nejprve asi 20, pak osm a pak zase 20," popsal útok muž, který právě zavíral svůj obchod se suvenýry. Zpočátku nechápal, o co jde. "Kdo by pomyslel na teroristický útok ve Vídni?," dodal. Až když zahlédl mrtvého střelce na zemi, došlo mu, že terorismus nezná hranic.

Svědek uvedl, že viděl jen jednoho útočníka. "Šel k (náměstí) Schwedenplatz a pak zas zpátky," uvedl. Útočníka v blízkosti tohoto náměstí zastřelila policie poblíž kostela sv. Ruprechta, který je naproti židovské synagoze. Podle svědka už poté nebyla slyšet žádná střelba. Muž uvedl, že nemůže potvrdit, že by se útočilo v ulici Graben.

Podle serveru Heute pracuje policie na diagramu se šesti místy v blízkém okolí kostela sv. Ruprechta, respektive synagogy. Jedna z obětí byla nalezena v ulici Fleischmarkt, zastřelená servírka na náměstí Ruprechtsplatz a kolemjdoucí zemřel v ulici Franz-Josefs-Kai, která vede z náměstí Morzinplatz. Místo nálezu čtvrté oběti není podle serveru Heute známo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další incident s medvědem na Slovensku. Šelma vlezla do hotelu

16.06.2021 20:22 Do jednoho z hotelů ve Starém Smokovci ve Vysokých Tatrách v úterý večer vešel mladý medvěd. Podle…

Španělsko odloží roušky. Portugalsko zaznamenalo nejvyšší přírůstek od…

16.06.2021 19:29 Portugalsko dnes zaznamenalo nejvyšší přírůstek nových případů koronaviru od konce února. Za…

Slovenský ministr zahraničí Korčok očekává další sankce vůči Bělorusku

16.06.2021 17:53 Schválení nových sankcí EU vůči Bělorusku příští týden jako reakci na květnové vynucené přistání…

Slovensko ukončí očkování Sputnikem V. Podle Matoviče mělo mít zájem půl…

16.06.2021 16:12 Slovensko na konci června ukončí registraci zájemců o očkování ruskou vakcínou Sputnik V proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama