Zvolení Bidena je dobrou zprávou. Čeká ho nelehký úkol, píše slovenský tisk

Joea Bidena, který podle projekcí amerických médií vyhrál volby prezidenta USA, čeká úkol sjednotit zemi. Nevíme ovšem, zda bude v jeho silách zahojit Spojené státy, kde je společnost rozdělena do dvou táborů, napsal slovenský tisk.

Joe Biden, prezident USA
doporučujeme

"Po vládě republikána Donalda Trumpa má sjednotit zemi a vyléčit Ameriku z extrémní polarizace. Zároveň má pohnout USA kupředu, ale tak, aby bral v úvahu, co si myslí republikáni. A má obnovit postavení Spojených států na mezinárodní scéně a spolupracovat se spojenci, ale nemá si hrát na světového policistu," napsal list Pravda o Bidenovi.

Podle Pravdy se Biden bude muset zaměřit zejména na domácí politiku a usmíření národa, který je rozdělen na dva znepřátelené tábory. "Americká demokracie prochází bolestnou zkouškou a nevíme, zda ji přežije bez šrámů. Několikadenní počítání hlasů, neuznání výsledků ze strany prezidenta, obviňování z podvodů a případné soudní spory nemusejí být konečnou stanicí," dodal.

List Sme uvedl, že Biden má všechno, co si Trump nedokázal zajistit ani během své funkce v úřadu prezidenta - politické zkušenosti, dobré poradce, zahraničněpolitickou reputaci, slušnost a hranice. "Nevíme, zda bude v Bidenových silách, aby zahojil Ameriku, kterou Trump ještě i nyní podpaluje a otevírá v ní rány," dodal.

"Zvolení Joea Bidena je dobrou zprávou. Po Donaldu Trumpovi by ovšem byl dobrou zprávou téměř kdokoliv. Proto není na místě přehnaný optimismus," napsal list Denník N. Dodal, že demokraté přebírají Bílý dům v době, kdy jsou Spojené státy zemí nejvíce postiženou pandemií covidu-19 a jejich prestiž je i z jiných příčin v troskách. Kromě toho jsou USA dramaticky rozpolcené.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Draghiho italská vláda zvažuje zpřísnění restrikcí v celé zemi

07.03.2021 16:54 Italská vláda zvažuje v souvislosti se zhoršující se epidemickou situací kvůli koronaviru zpřísnit…

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama