Protiraketový štít USA? Šéf ruské armády vypěnil

Moskva - Dnešní projev náčelníka generálního štábu ruské armády Valerije Gerasimova k vojenským přidělencům zahraničních ambasád se nesl ve velmi kritickém duchu. Rusko si tentokrát vzalo na pšakál hlavně americký protiraketový štít.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kapacita amerického protiraketového štítu podle ruského generála daleko převyšuje obranné potřeby NATO. "Nehledě na naše opakované návrhy se Spojené státy ani evropské země nechtějí zaručit, že protiraketová obrana nebude namířena proti Ruské federaci," konstatoval náčelník ruského generálního štábu.

Zdroj: YouTube

USA a NATO považují Rusko za jednoho z hlavních geopolitických soupeřů, uvedl dále. To se promítá do řešení takových problémů, jako je urovnání krize v Sýrii, řešení íránského jaderného programu nebo uklidnění situace na východě Ukrajiny.

"Chtějí tyto problémy řešit způsobem, který odpovídá jen jejich zájmům," prohlásil Gerasimov. Potvrdil přitom, že napomoci k vyřešení konfliktu na Donbasu má ruská vojenská mise vyslaná na východ Ukrajiny, kterou vede zástupce vrchního velitele ruských pozemních vojsk generál Alexandr Lencov.

Gerasimov dodal, že ruská vojenská mise v Donbasu působí na žádost náčelníka generálního štábu ukrajinské armády Viktora Muženka. "Jejím úkolem je znesvářeným stranám poskytovat pomoc a podporu společně s OBSE," řekl.

"Upřímně řečeno, vše je komplikované. Kdyby nebylo neustálých vnějších zásahů od představitelů řady evropských zemí, členů NATO a Spojených států, urovnání problémů by bylo jednodušší," prohlásil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Bohaté země slibují vakcíny pro ty chudší, většina ale má dorazit až…

11.06.2021 12:57 Spojené státy a Británie před summitem G7 ohlásily plány darovat stamiliony vakcín proti nemoci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama