V Donbasu navzdory příměří dál zní střelba, Porošenko prosí Rusko

Kyjev - Navzdory nově vyhlášenému příměří došlo za posledních 24 hodin na Donbasu ke 22 ozbrojeným incidentům. Ukrajinský prezident Petro Porošenko v rámci návtěvy Austrálie poprosil Rusko, aby stáhlo své vojáky.

Ukrajinská armáda
doporučujeme

Podle zprávy ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany pálili v noci na dnešek povstalci na pozice ukrajinské armády ze všech druhů zbraní. Hlavní útoky separatistů údajně směřovaly na armádní obranné posty u měst Luhansku a Debalceva. Střelba byla zaznamenána i u Mariupolu na březích Azovského moře.

Doněcká radnice dnes ráno ohlásila klidnou noc, na město na rozdíl od minulých týdnů nedopadaly žádné dělostřelecké granáty. Ve městě funguje veřejná doprava i zásobování a ve čtyřech čtvrtích se dokončuje oprava poničených plynovodů.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes během návštěvy Austrálie vyslal do Moskvy naléhavou žádost o mír. "Zastavte, prosím, palbu. Propusťte, prosím, rukojmí. Stáhněte, prosím, svá vojska z ukrajinského území," prohlásil Porošenko na společné tiskové konferenci s australským premiérem Tonym Abbottem.

Ukrajinský prezident prohlásil, že pokud Moskva uzavře rusko-ukrajinskou hranici, přes níž podle Kyjeva dostávají povstalci zbraně a posily, konflikt na Donbasu brzy ustane. "Slibuji, že pokud uzavřete hranici, během dvou, tří týdnů zavládne na Ukrajině mír a stabilita," řekl Porošenko.

Zdroj: YouTube
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama