Putin dnes řečnil "jen" tři hodiny, žert na účet novináře přepískl +VIDEO

Moskva - Vladimir Putin na dnešní tiskové konferenci, kde bylo 1200 novinářů, nepřekonal vlastní rekordy, na dotazy odpovídal zhruba tři hodiny a deset minut. V roce 2008 Putin vytrval před novináři plné čtyři hodiny a 40 minut. Šéf Kremlu se pokusil dokonce i o žert, ten mu ovšem nevyšel.

Vladimír Putin
doporučujeme

Hned první dnešní otázka se týkala pádu kurzu rublu, ruský prezident ale přesvědčoval, že do dvou let se ruská ekonomika vzpamatuje z propadu cen ropy na světovém trhu.

Podle státní tiskové agentury TASS se na šéfa státu - po jeho dvanáctiminutovém úvodu "v optimistickém tónu" - stačilo na dnešní tiskové konferenci obrátit 39 ruských a zahraničních novinářů. Deset dotazů se týkalo situace v ruské ekonomice, především pádu kurzu rublu, 11 otázek pak mezinárodních záležitostí, včetně tří dotazů ohledně Ukrajiny. Třetina dotazů se vztahovala k domácím záležitostem Ruska.

Do této kategorie zřejmě spadalo i vystoupení žurnalisty ze severozápadu Ruska, který se zasazoval za rozvoj pivovarnictví a zejména ruského mírně alkoholického nápoje kvas. "(Novinářovy) způsoby a intonace poskytly Putinovi důvod předpokládat, že žurnalista předběžně a důkladně tento nápoj ochutnával," poznamenal TASS.

Podle serveru Newsru.com však prezidentovo žertování nebylo vůbec korektní, protože dotyčný žurnalista byl podle kolegů "naprosto střízlivý" a jeho vyjadřovací potíže jsou následkem nedávné mrtvice.

Zdroj: YouTube
Témata: Vladimír Putin | Rusko
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama