Dotaz "opilého" novináře Putinovi: Skvělá reklama, firma si mne ruce

Moskva - Jako perfektní reklamu ve stylu "product placement" lze vnímat dotaz novináře na včerejší tiskové konferenci položený prezidentovi Vladimiru Putinovi ohledně kvasu z pivovaru v okolí Kirova.

Vladimír Putin
doporučujeme

Objednávky výrobci tradičního ruského nápoje s nízkým obsahem alkoholu podle kirovského gubernátora už vzrostly desetinásobně. Ruská média navíc nadšeně hlásí, že kvas získal i příležitost proniknout do hypermarketů jednoho velkého obchodního řetězce působícího mimo jiné v Evropské unii. Ten má ovšem obchody i v Rusku.

Právě na neochotu řetězců prodávat kvas jako typický ruský národní výrobek si Putinovi stěžoval regionální reportér Vladimir Mamatov, roztřeseně a s nejistou artikulací. "Vidím, že jste už kvas ochutnal," žertoval zjevně pobavený Putin.

Zakrátko však vyšlo najevo, že Mamatovova vada řeči a chvění jsou důsledkem mrtvice a úrazu hlavy. "Jen si zkuste projít přes tři kontroly opilý," poradil posměváčkům. Sám se však necítil uražen ani prezidentovým žertováním, ani kolegy. "Na co jsem se měl ptát Vladimira Vladimiroviče (Putina)? Na vztahy s Íránem? Na makroekonomiku? V tom se nevyznám. Mohl jsem položit konkrétní otázku a to jsem udělal," vysvětlil.

Jak si udělat ruský kvas doma?

Starší chléb nakrájejte na kostičky a mírně opečte v troubě. Suchary nasypte do hrnce nebo velké sklenice, zalijte vřelou vodou, přikryjte a nechte odstát 3 - 4 hodiny. Sceďte, přidejte droždí a cukr. Přikryjte a nechte kvasit 5 - 6 hodin. Když kvas začne pěnit, opět ho sceďte a rozlijte do láhví. Do každé láhve dejte pár rozinek a uzavřete. Skladujte v chladném místě. Za 2 - 3 dny je kvas hotov.

Zdroj: YouTube

"Operativnost (velkého obchodního řetězce) vysoce ocenili v Kremlu. Prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov uvedl, že Vladimir Putin s uspokojením vyslechl zprávu, že síť hypermarketů je ochotna prodávat kirovský kvas," ohlásila stanice Echo Moskvy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vsázet na zdravý rozum Kremlu nelze, tvrdí profesor o schůzce Biden-Putin

16.06.2021 00:01 NÁZOR - Americko-ruský summit opět rozvířil mediální a expertní pohledy, soudí profesor Mark…

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama