Lavrov: Urovnání konfliktu na Ukrajině? Šance je, ale bez "nápovědy" ze Západu

Moskva - V roce 2015 by se mohl urovnat konflikt na východě Ukrajině. Tvrdí to alespoň šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Podle něj se mohou Ukrajinci mezi sebou domluvit, ovšem musí to být bez "nápovědy" ze Západu.

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí
doporučujeme

"Pokud jde o vnitroukrajinskou krizi, tak její urovnání je nejen možné, ale i naprosto reálné. Nynější tragická etapa v dějinách Ukrajiny by měla být překonána na základě obnovení národní shody, kompromisu, rovnováhy zájmů a nastolení skutečně rovnoprávných vztahů mezi všemi regiony této země," prohlásil Lavrov v rozhovoru pro agenturu Interfax..

"Ale je třeba pochopit, že krize bude pokračovat do té doby, dokud se sami Ukrajinci, bez nápověd z Bruselu či Washingtonu, nedomluví mezi sebou," dodal.

Zdroj: YouTube

Také zdůraznil, že Rusko nadále bude všemožné napomáhat zahájení takového "všezahrnujícího národního dialogu s účastí všech regionů a politických sil", tedy i povstalců z Doněcka a Luhanska.

"Na odcizení či konfrontaci mezi Ruskem a Západem nemáme zájem," tvrdil Lavrov a v narážce na protiruské západní sankce dodal, že nehledě na kroky západních partnerů, Moskva je nadále proti "primitivní konfrontaci" a vyslovuje se pro dialog mezi Evropskou unií a (proruskou) Euroasijskou hospodářskou unií v zájmu "integrace integrací", skýtající perspektivu společného hospodářského prostoru "od Atlantiku po Tichý oceán".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama