Putin buduje Noemovu archu? Rusko chystá obří projekt

Moskva – Moskevská státní univerzita dostala největší dotaci na vědecké účely v historii Ruska. Takzvaná Noemova archa by měla být dokončena do roku 2018 a měla by měřit neuvěřitelných 430 kilometrů čtverečních, stát by měla v jednom z areálů Moskevské univerzity.

Noemova archa by měla vyrůst v Moskvě
doporučujeme

Mělo by se jednat o největší databanku DNA na světě, jak informovala televize Russia Today na svém webu. Plánuje se, že zde mimo jiné uchovají DNA všech žijících tvorů na této planetě a samozřejmě i některých vymřelých.

„Tento projekt nazývám Noemova archa, bude se jednat o databanku pro ukládání všech živých věcí na Zemi," řekl novinářům rektor Moskevské univerzity Viktor Sadivnichy.

„Díky tomuto projektu budeme moct mrazit a ukládat různé buněčné materiály, které pak můžeme množit. Také připravujeme informační systémy. Nemusíme mít vše jen v Petriho miskách," řekl Sadivnichy v televizi Russia Today.

Tisková mluvčí Moskevské univerzity potvrdila, že tato databanka bude obsahovat shromáždění biologických materiálů ze všech možných oborů, jako například botaniky, zoologie nebo antropologie. Aby vědci dokázali sesbírat všechny vzorky DNA, dostali od ruské vlády dotaci ve výší jedné miliardy rublů.

„Chceme spolupracovat s podobnými projekty, jak u nás v Rusku, tak i v zahraničí," pokračoval Sadivnichy. „Pokud své cíle splníme, stane se Rusko prvním státem, který postavil skutečnou Noemovu archu," zakončil rektor svůj výstup.

Témata: Moskva | DNA | Rusko
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama