Arménie se bouří, Rusko odmítá vydat šestinásobného vraha

Moskva/Jerevan - Vztahy mezi Ruskem a Arménií jsou už tradičně přátelské, ovšem nyní se objevil problém. Moskva odmítá vydat vojáka Valerije Permjakova, který je podezřelý ze spáchání šestinásobné vraždy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Asi dva tisíce lidí dnes demonstrovaly před ruskou vojenskou základnou v arménském městě Gjumri, kde došlo k brutálním vraždám.

Podle vyšetřovatelů Permjakov opustil v pondělí svévolně ruskou posádku a arménskou rodinu Avetisjanových postřílel samopalem. Motiv jeho činu policie zatím nezná. Voják pak zamířil k hranicím s Tureckem, kde byl v úterý zadržen a předán ruským velitelům. Moskva týž den vydala prohlášení, že pravděpodobného vraha k potrestání do Arménie nevydá, protože by to odporovalo ruským zákonům.

Incident vrhl stín na vztahy mezi Ruskem a Arménií, které jsou tradičně přátelské. Rusku se loni podařilo odradit Jerevan od smlouvy o přidružení k Evropské unii a přesvědčit arménskou vládu o výhodách členství v budované Euroasijské hospodářské unii kontrolované Moskvou. Jerevan vidí v Rusku oporu ve vleklém sporu s Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach.

Demonstranti v Gjumri zablokovali příjezdové silnice k ruské základně a žádali Permjakovovo vydání. Podle ruské agentury Interfax došlo i k několika násilným incidentům.

Zdroj: YouTube
Témata: arménie | Rusko | Vražda
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá armáda v rozkladu? Zbraně připomínají šrot. A má ještě další vážný…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Německo mělo kdysi nejobávanější armádu na světě. V současnosti se o německém Bundeswehru hovoří…

Vynálezce novičoku kvůli podezření z pedofilie přišel o práci

15.02.2019 22:47 Ruský vědec Vladimir Uglev, který se veřejně přiznal ke spolutvorbě jedu novičok, přišel o práci…

Invaze SSSR do Afghánistánu byla povinnost. Vojáci prokázali sílu ducha,…

15.02.2019 16:13 Kreml dnes potvrdil snahu rehabilitovat Sovětskou armádu za invazi do Afghánistánu v roce 1979,…

Putin utrpěl zranění při souboji v judu. Dnes už hrál hokej, výsledek …

15.02.2019 16:02 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama