V Doněcku zajato 16 vojáků. Jednoho Zacharčenko předhodil davu a ruské televizi

Kyjev/Doněck - Stále není jasné, zda proruští povstalci kompletně ovládli doněcké letiště. Při bojích bylo ale zajato 16 ukrajinských vojáků, o jejichž propuštění nyní Kyjev vyjednává. Rebelové dali najevo, že nehodlají mít slitování.

Přidejte svůj názor 34 komentářů

Ukrajinská armáda
doporučujeme

Někteří ukrajinští novináři z míst bojů informovali, že do zajetí padl i velitel ukrajinské letištní obrany. Řada zajatých je údajně zraněna. V ukrajinských médiích se objevují výzvy k potrestání generálů, kteří prý obranné boje v letištním areálu nezvládli. Terčem kritiky je zejména náčelník generálního štábu Viktor Muženko.

Podle odpolední informace mluvčího protipovstalecké operace Andrije Lysenka drží vojáci v areálu letiště pouze startovací dráhu a hasičskou zbrojnici. Žádný další objekt se už nehodí k vojenskému využití, a armáda se proto rozhodla prostor opustit, řekl Lysenko.

"Vyženu je na místo, kde dnes umírali lidé. Půjdou pěšky z letiště až na tramvajovou zastávku, kde budou prosit za odpuštění," řekl šéf doněckých povstalců Alexandr Zacharčenko s odvoláním na minometné ostřelování zastávky, při němž dnes zahynulo 13 lidí. Povstalci z jejich smrti obviňují ukrajinskou armádu, podle ukrajinského velení byl útok dílem vzbouřenců.

Psali jsme:  

Zacharčenko později svou hrozbu splnil. Na zastávku, kde dnes našlo smrt 13 civilistů, přivlekli ozbrojenci spoutaného ukrajinského vojáka, kterého na místě očekávaly ruské televizní štáby a desítky rozhořčených lidí.

Dav se pokusil zajatce lynčovat, lidé do něj kopali a bili ho pěstmi. Ozbrojenci ho jen s obtížemi dopravili do přistaveného vozidla. Míjeli přitom na zemi ležící mrtvá těla obětí dnešního minometného útoku.

Zdroj: YouTube
Loading...
Vstupte do diskuze (34)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hotel zamkl turisty jako rukojmí. Pád cestovky Thomas Cook má drsnou dohru

23.09.2019 16:54 Thomas Cook, jedna z nejstarších cestovních kanceláří na světě, v pondělí zkrachovala. Britští…

"Další zemětřesení udeří každou chvíli." Poplašná zpráva vyděsila Albánii

23.09.2019 14:00 Albánskou metropoli po sobotním zemětřesení zachvátila v neděli večer panika vyvolaná falešnou…

Agent CIA Smolenkov byl prohlášen za nezvěstného, rozjelo se pátrání

23.09.2019 13:04 Údajný americký špion Oleg Smolenkov, který měl působit v nejvyšších patrech kremelské hierarchie,…

Uprchlíci čekají na hranicích EU: Chceme do Německa. nemáme peníze a...

23.09.2019 12:05 Podle statistik UNHCR pochází z Afghánistánu více než 40% z téměř 3 000 migrantů a uprchlíků v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama