V Doněcku zajato 16 vojáků. Jednoho Zacharčenko předhodil davu a ruské televizi

Kyjev/Doněck - Stále není jasné, zda proruští povstalci kompletně ovládli doněcké letiště. Při bojích bylo ale zajato 16 ukrajinských vojáků, o jejichž propuštění nyní Kyjev vyjednává. Rebelové dali najevo, že nehodlají mít slitování.

Přidejte svůj názor 34 komentářů

Ukrajinská armáda

Někteří ukrajinští novináři z míst bojů informovali, že do zajetí padl i velitel ukrajinské letištní obrany. Řada zajatých je údajně zraněna. V ukrajinských médiích se objevují výzvy k potrestání generálů, kteří prý obranné boje v letištním areálu nezvládli. Terčem kritiky je zejména náčelník generálního štábu Viktor Muženko.

Podle odpolední informace mluvčího protipovstalecké operace Andrije Lysenka drží vojáci v areálu letiště pouze startovací dráhu a hasičskou zbrojnici. Žádný další objekt se už nehodí k vojenskému využití, a armáda se proto rozhodla prostor opustit, řekl Lysenko.

"Vyženu je na místo, kde dnes umírali lidé. Půjdou pěšky z letiště až na tramvajovou zastávku, kde budou prosit za odpuštění," řekl šéf doněckých povstalců Alexandr Zacharčenko s odvoláním na minometné ostřelování zastávky, při němž dnes zahynulo 13 lidí. Povstalci z jejich smrti obviňují ukrajinskou armádu, podle ukrajinského velení byl útok dílem vzbouřenců.

Psali jsme:  

Zacharčenko později svou hrozbu splnil. Na zastávku, kde dnes našlo smrt 13 civilistů, přivlekli ozbrojenci spoutaného ukrajinského vojáka, kterého na místě očekávaly ruské televizní štáby a desítky rozhořčených lidí.

Dav se pokusil zajatce lynčovat, lidé do něj kopali a bili ho pěstmi. Ozbrojenci ho jen s obtížemi dopravili do přistaveného vozidla. Míjeli přitom na zemi ležící mrtvá těla obětí dnešního minometného útoku.

Zdroj: YouTube
Vstupte do diskuze (34)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá armáda v rozkladu? Zbraně připomínají šrot. A má ještě další vážný…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Německo mělo kdysi nejobávanější armádu na světě. V současnosti se o německém Bundeswehru hovoří…

Vynálezce novičoku kvůli podezření z pedofilie přišel o práci

15.02.2019 22:47 Ruský vědec Vladimir Uglev, který se veřejně přiznal ke spolutvorbě jedu novičok, přišel o práci…

Invaze SSSR do Afghánistánu byla povinnost. Vojáci prokázali sílu ducha,…

15.02.2019 16:13 Kreml dnes potvrdil snahu rehabilitovat Sovětskou armádu za invazi do Afghánistánu v roce 1979,…

Putin utrpěl zranění při souboji v judu. Dnes už hrál hokej, výsledek …

15.02.2019 16:02 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama