Porošenko podepsal dekret, začíná proces ústavní reformy

Kyjev - Reforma ukrajinské ústavy je jedním ze 13 bodů dohody Minsk II. Prezident Petro Porošenko dnes podepsal dekret o zřízení komise, která má vypracovat návrh změn.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Petr Porošenko, ukrajinský prezident

V komisi mají být zastoupeny jednotlivé frakce ukrajinského parlamentu, justiční veřejnost, ukrajinská akademie věd i ukrajinské odbočky mezinárodních organizací.

"Podpisem prezidentského dekretu začíná nová, velmi významná etapa ústavních reforem," uvádí se v komentáři publikovaném na prezidentském webu. Změny se kromě decentralizace mají týkat i soudní reformy, boje s korupcí a nutných úprav státní správy.

"Podmínkou je zachování územní celistvosti Ukrajiny. Žádnou šanci nebudou mít ti, kdo chtějí procesu decentralizace zneužít k rozvrácení země," uvádí prezidentský web.

Reformovaná ústava má vstoupit v platnost ke konci letošního roku s tím, že decentralizace by měla proběhnout "s ohledem na zvláštnosti jednotlivých regionů Doněcké a Luhanské oblasti dohodnuté s představiteli těchto regionů". Součástí má být i stálá právní úprava zvláštního statusu povstaleckých zón.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá armáda v rozkladu? Zbraně připomínají šrot. A má ještě další vážný…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Německo mělo kdysi nejobávanější armádu na světě. V současnosti se o německém Bundeswehru hovoří…

Vynálezce novičoku kvůli podezření z pedofilie přišel o práci

15.02.2019 22:47 Ruský vědec Vladimir Uglev, který se veřejně přiznal ke spolutvorbě jedu novičok, přišel o práci…

Invaze SSSR do Afghánistánu byla povinnost. Vojáci prokázali sílu ducha,…

15.02.2019 16:13 Kreml dnes potvrdil snahu rehabilitovat Sovětskou armádu za invazi do Afghánistánu v roce 1979,…

Putin utrpěl zranění při souboji v judu. Dnes už hrál hokej, výsledek …

15.02.2019 16:02 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama