NATO zahajuje námořní manévry v Černém moři

Brusel - Do Černého moře dorazilo šest vojenských lodí NATO. Zúčastní se zde po boku bulharských, rumunských a tureckých plavidel společného cvičení. Přítomnost aliančních lodí v oblasti oznámilo námořní velitelství paktu (MARCOM). Informuje server rt.com.

Přidejte svůj názor 53 komentářů

371
doporučujeme

Uvedených šest lodí patří do alianční formace Maritime Group Two, které velí americký admirál Brad Williamson. Zahrnuje čtyři raketové křižníky - americký USS Vickburg, kanadský HMCS Fredericton, turecký TCG Turgutreis, německý FGS Spessart. Doprovází je dvě fregaty  - italská ITS Aliseo a rumunská ROS Regina Maria.

"Trénink a výcvik, který spolu s našimi spojenci v Černém moři podnikneme, nás připraví na jakoukoliv misi NATO, která by byla potřeba v rámci závazku kolektivní obrany. Jsme zde na pozvání turecké, bulharské a rumunské vlády a těžíme se na zlepšení naší součinnosti s jejich námořnictvy," uvedl Williamson.

Cvičení má zahrnovat simulaci protivzdušného a protiponorkového boje, útoky malých člunů a standardní manévry lodí. MARCOM zdůrazňuje, že akce v Černém moři je dlouhodobě plánovaná a plně v souladu se všemi mezinárodními konvencemi. Po skončení cvičení se alianční plavidla koncem března stáhnou zpět do Středozemního moře. 

Loading...
Témata: NATO
Vstupte do diskuze (53)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konflikt v Donbasu: Ukrajina zvažuje krok, který podráždí Rusko

14.12.2019 21:47 Aktualizováno Ukrajina bude požadovat vyslání mírového kontingentu OSN na povstalecká území v Donbasu, pokud…

Rusko opět zasáhla vlna výhrůžek bombou, evakuovány stovky tisíc lidí

14.12.2019 10:21 Rusko znovu postihla vlna anonymních telefonátů, jejichž autoři vyhrožují bombovým útokem. Podle…

Další nátlak na Ukrajinu? Trumpův poradce podnikl podezřelou cestu do…

14.12.2019 09:50 Navzdory proceduře ústavní žaloby, kterou zahájili opoziční demokraté v americkém Kongresu, právní…

Drtivé vítězství Johnsona? Putin skřípe zuby

13.12.2019 18:19 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin pochybuje, že by se po vítězství Borise Johnsona ve čtvrtečních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama