Norští politici přišli s nevšedním návrhem na řešení uprchlické krize

Oslo - Norská strana zelených přišla s unikátním plánem na řešení uprchlické krize. Zatímco je Evropa “v ohni“, Norové navrhují běžence posílat na ledové Špicberky.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Kreativní norští politici navrhují umístit uprchlíky na Špicberky, malé souostroví ležící zhruba na půli cesty mezi Norskem a severním pólem. Na plán upozornil server News.com.au.

"Těžko si dovedu představit lepší místo pro integraci," uvedl předseda Norské strany zelených Espen Klungseth Rotevatn pro noviny Vart Land v srpnu. Norská strana zelených se tak snaží nalézt řešení pro současnou upchlickou krizi. Jen od loňského prosince o azyl v Norsku usiluje více než 47 tisíc migrantů.

Podle deníku The Independent Strana zelených věří, že odeslání uprchlíky na Špicberky představuje správnou cestu. Podle Rotevanta Varta Landa by byl tento postup prospěšný nejen pro běžence, kteří utíkají před válkou, ale pomohl by také místním komunitám, jež na Špicberkách bojují o přežití.

Zdaleka ne všichni však sdílejí nadšení Norské strany zelených. Například místní pravicoví politici ještě nedávno navrhovali na Špicberky posílat narkomany a nebezpečné zločince.

Psali jsme:  

Souostroví Špicberky, kde se průměrná letní teplota pohybuje okolo pěti stupňů Celsia, je z více než šedesáti procent pokryto ledovci. Nehostinné severské prostředí by pro uprchlíky přineslo také nebezpečí v podobě ledních medvědů, kteří již napadli nejednoho turistu.

Loading...
Vstupte do diskuze (36)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gruzii zachvátily protesty. Opozice volá po změně volebního systému

17.11.2019 16:55 S požadavkem předčasných parlamentních voleb dnes obsadily prostor kolem parlamentu v Tbilisi…

Rusko předá zadržované lodě Ukrajině v pondělí. Normandský summit zatím…

17.11.2019 15:34 Aktualizováno Rusko předá předá v pondělí Ukrajině tři její vojenské lodě zadržené loni v listopadu při incidentu…

Srbský prezident Vučić málem zemřel, lékaři ho zachránili na poslední…

17.11.2019 14:45 Život srbského prezidenta Alexandara Vučiče, který byl v pátek kvůli kardiovaskulárním problémům…

V Bělorusku se konají volby. Rituál jako z dob SSSR, tvrdí opozice

17.11.2019 12:03 Aktualizováno Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes oznámil, že bude kandidovat ve volbách hlavy státu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama