Norští politici přišli s nevšedním návrhem na řešení uprchlické krize

Oslo - Norská strana zelených přišla s unikátním plánem na řešení uprchlické krize. Zatímco je Evropa “v ohni“, Norové navrhují běžence posílat na ledové Špicberky.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Kreativní norští politici navrhují umístit uprchlíky na Špicberky, malé souostroví ležící zhruba na půli cesty mezi Norskem a severním pólem. Na plán upozornil server News.com.au.

"Těžko si dovedu představit lepší místo pro integraci," uvedl předseda Norské strany zelených Espen Klungseth Rotevatn pro noviny Vart Land v srpnu. Norská strana zelených se tak snaží nalézt řešení pro současnou upchlickou krizi. Jen od loňského prosince o azyl v Norsku usiluje více než 47 tisíc migrantů.

Podle deníku The Independent Strana zelených věří, že odeslání uprchlíky na Špicberky představuje správnou cestu. Podle Rotevanta Varta Landa by byl tento postup prospěšný nejen pro běžence, kteří utíkají před válkou, ale pomohl by také místním komunitám, jež na Špicberkách bojují o přežití.

Zdaleka ne všichni však sdílejí nadšení Norské strany zelených. Například místní pravicoví politici ještě nedávno navrhovali na Špicberky posílat narkomany a nebezpečné zločince.

Psali jsme:  

Souostroví Špicberky, kde se průměrná letní teplota pohybuje okolo pěti stupňů Celsia, je z více než šedesáti procent pokryto ledovci. Nehostinné severské prostředí by pro uprchlíky přineslo také nebezpečí v podobě ledních medvědů, kteří již napadli nejednoho turistu.

Loading...
Vstupte do diskuze (36)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Utečou hordy džihádistů? V Sýrii je bez dozoru 12 věznic se zajatci z řad…

21.10.2019 15:39 Aktualizováno V Sýrii je kvůli turecké ofenzivě bez dozoru 12 věznic s islámskými radikály, řekl dnes ruský…

Summit EU způsobil otřes. Severní Makedonie spěje k předčasným volbám

21.10.2019 07:17 Představitelé velkých politických stran v Severní Makedonii, včetně vládní koalice, se dohodli, že…

Překvapení ve Švýcarsku: Ve volbách výrazně posílili zelení, propad…

20.10.2019 19:00 Aktualizováno Parlamentní volby ve Švýcarsku dnes vyhrála nacionalistická Švýcarská lidová strana (SVP), oproti…

Gorbačov varuje Rusko a USA: Jednejte mezi sebou, jinak hrozí válka

19.10.2019 19:55 Světová politika zajímá někdejšího sovětského vůdce Michaila Gorbačova i v pokročilém věku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama