Francouzský ministr chce odebírat občanství polygamním přistěhovalcům

Paříž - Francouzský ministr vnitra Brice Hortefeux navrhuje, aby všichni přistěhovalci, kteří praktikují polygamii a prosazují ženskou obřízku, byli zbaveni francouzského občanství. Informuje o tom v pondělí server deníku Daily Telegraph.

Přidejte svůj názor

371

Hortefeux řekl, že návrh zákona představí zákonodárcům na konci srpna. V platnost by podle něj mohl vstoupit koncem roku. Nařízení by se nemělo dotknout pouze přistěhovalců, ale i ve Francii narozených lidí s kořeny v zahraničí.

Hortefeux prohlášením reagoval na případ Francouze alžírského původu, který zplodil 15 dětí se čtyřmi ženami. Rovněž prý v letech 2003 až 2007 pravidelně znásilňoval další ženu.

Ministr prohlásil, že pokud ho soud uzná vinným, chce, aby byl zbaven francouzského občanství v rámci "národní války proti kriminalitě".

Očekává se, že se zákon setká s negativní reakcí početných menšin imigrantů. Jde však ruku v ruce s politikou francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho, který je známý svým tvrdým postojem vůči přistěhovalcům.

Sarkozy na konci července nařídil během následujících měsíců vyklidit a odstranit tři stovky nelegálních táborů přistěhovalců a Romů. Všechny obyvatele táborů, kteří nebudou mít potřebné dokumenty pro pobyt na území Francie, pak nařídil vyhostit.

Témata: Francie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá armáda v rozkladu? Zbraně připomínají šrot. A má ještě další vážný…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Německo mělo kdysi nejobávanější armádu na světě. V současnosti se o německém Bundeswehru hovoří…

Vynálezce novičoku kvůli podezření z pedofilie přišel o práci

15.02.2019 22:47 Ruský vědec Vladimir Uglev, který se veřejně přiznal ke spolutvorbě jedu novičok, přišel o práci…

Invaze SSSR do Afghánistánu byla povinnost. Vojáci prokázali sílu ducha,…

15.02.2019 16:13 Kreml dnes potvrdil snahu rehabilitovat Sovětskou armádu za invazi do Afghánistánu v roce 1979,…

Putin utrpěl zranění při souboji v judu. Dnes už hrál hokej, výsledek …

15.02.2019 16:02 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama