Rusko se zabývá právní stránkou sabotáží na Krymu

Moskva - Ruská Federativní bezpečnostní služba (FBS) vyšetřuje nedávné sabotáže, které způsobily přerušení dodávky elektrické energie na poloostrov Krym. Stalo se tak na žádost státního zastupitelství.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Natalja Poklonskaja může pachatele sabotáží poslat do vězení až na 20 let

Krymská generální prokurátorka Natalja Poklonskaja sdělila novinářům, že jako hlavní žalobce Krymské republiky povede proces proti pachatelům, kteří v Ruské Federaci mohou dostat za svůj čin až 20 let vězení.

Podle jejího vyjádření Poklonskaja přislíbila, že odpovědné úřady sestaví seznam podezřelých z útoku, stejně jako na něj budou zařazeni i ti, kteří v současné době brání obnově poškozených vedení na ukrajinském území. Jak generální prokurátorka rovněž uvedla, mnoho z těch, kteří nyní znemožňují obnovu sítě, přišli na Ukrajinu z krymského území, ale jejich konečný podíl na sabotážích je nutné ještě přesně posoudit.

Krym nyní trpí vážným nedostatkem elektrické energie. Výbuchy bomb zničily v neděli dva pylony na ukrajinském území, nezbytné pro dodávku energie. Antiruští aktivisté nadále v rámci akce "vyživovací blokáda Krymu" brání opravářům napravit vzniklé škody.

Také ukrajinská policie hodlá řešit případ právní cestou - kvalifikuje jej jako "poškození státního majetku" a zahájila samostatné řízení proti aktivistům blokády. Ti napadli v minulých dnech policisty a odmítali na místo činu vpustit zástupce médií.

Výpadek přiměl zastupitelské orgány na Krymu vyhlásit výjimečný stav a stanovit harmonogram dodávek proudu do různých okresů. Podle vládního vyjádření je v důsledku přerušení dodávky elektrické energie asi 1,9 milionu lidí. Výjimečný stav bude zrušen až poté, co bude dodávka energie v plném rozsahu obnovena.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá armáda v rozkladu? Zbraně připomínají šrot. A má ještě další vážný…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Německo mělo kdysi nejobávanější armádu na světě. V současnosti se o německém Bundeswehru hovoří…

Vynálezce novičoku kvůli podezření z pedofilie přišel o práci

15.02.2019 22:47 Ruský vědec Vladimir Uglev, který se veřejně přiznal ke spolutvorbě jedu novičok, přišel o práci…

Invaze SSSR do Afghánistánu byla povinnost. Vojáci prokázali sílu ducha,…

15.02.2019 16:13 Kreml dnes potvrdil snahu rehabilitovat Sovětskou armádu za invazi do Afghánistánu v roce 1979,…

Putin utrpěl zranění při souboji v judu. Dnes už hrál hokej, výsledek …

15.02.2019 16:02 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama