Norsko rozjelo ostrou kampaň zaměřenou na migranty. Vrátíme vás silou, ani sem nejezděte

Oslo – Norsko rozjelo velkou reklamní kampaň zaměřenou na Afghánistán. Norská vláda v afghánských novinách varuje, že potenciální žadatelé o azyl „budou vráceni silou“ zpět do svých zemí. Oslo se inspirovalo v nedalekém Dánsku, které už podobné inzeráty také publikovalo.

Přidejte svůj názor 65 komentářů

Tábor "džungle" v Calais
doporučujeme

Norská vláda v afghánských novinách umisťuje reklamy, které obsahují varování, že „migrace do Norska je přísně regulována". „Osoby, které nesplňují podmínky pro povolení pobytu v Norsku a kterým byla žádost zamítnuta, se musí vrátit do země svého původu nebo do země obvyklého bydliště. Pokud nechcete odejít dobrovolně, budete navráceni silou, " říká reklama, kterou zadalo norské ministerstvo spravedlnosti a veřejné bezpečnosti.

Inzerát se objevil na titulní straně anglickojazyčných novin Afghanistan Times a v perskojazyčném deníku Hasht-e-sub. Od pondělí do pátku se objevoval na prvních stranách. Reklama dává jasně najevo, že Afghánci s velkou pravděpodobností status uprchlíka v Norsku nezískají.

„Lidem z bezpečných oblastí Afghánistánu nebo těm, kterým bylo vydáno povolení k pobytu v jiné zemi, bude jejich žádost zamítnuta, a dotyčný bude deportován. Lidé z oblastí, které nejsou považovány za bezpečné, mohou být navráceni do jiných částí Afghánistánu," upozorňují Norové.

Tento krok vlády odráží poslední změny v norské azylové politice, které zahrnují osekání dávek pro uprchlíky v přijímacích centrech, vydávání pouze dočasných povolení k pobytu nebo omezení týkající se slučování rodin.

Reklamy byly podle ministra spravedlnosti Anderse Anundsena určeny k boji proti „nepochopení". „Často je problém v tom, že lidé zakládají své cestovní plány na nepochopení azylové politiky dané země. Existuje například mnoho lidí, kteří věří, že mohou cestovat do Norska a začít zde nový život," cituje ministra server thelocal.no.

Kromě novin se vláda zaměřila i na sociální sítě, na Facebooku vytvořila stránku, která vysvětluje, že se v zemi zpřísnily podmínky pro žadatele o azyl.

Loading...
Vstupte do diskuze (65)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Porošenko chce přejmenovat svou stranu, která se jmenuje po něm

24.05.2019 16:01 Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko hodlá po drtivém neúspěchu v dubnových prezidentských…

Zelenskyj rozhodil Rusko i Ukrajinu. Darem dostal knížku pro děti

24.05.2019 11:48 Ukrajinská média se snaží vypátrat podrobnosti politického programu nového prezidenta Volodymyra…

Wikipedia se kvůli blokaci v Turecku obrátila soud pro lidská práva ve…

23.05.2019 20:07 Nadace Wikipedia se kvůli dvouleté blokaci všech jazykových verzí stejnojmenné internetové…

Ruský Transněfť a Bělorusko se dohodly na vyčištění ropovodu Družba

23.05.2019 18:49 Ruský provozovatel ropovodů Transněfť se dohodl s Běloruskem na technickém plánu odstranění…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama