Putin podporuje Trumpa. Podívejte se proč

Moskva/Praha - Ruská média vykreslují republikánského uchazeče o kandidaturu na prezidenta Donalda Trumpa jako odvážného a samostatně myslícího politika, zatímco Hillary Clintonová je naopak válečná štváčka. S odkazem na agenturu Reuters na to upozornil Český rozhlas.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vladimir Putin, ruský prezident

"Podle ruských představitelů i analytiků ho Kreml považuje za zdaleka nejlepšího kandidáta. Putin označil Trumpa za „velmi talentovaného", předseda zahraničního výboru Státní dumy by mu rovnou udělil titul „muž roku 2015" a prokremelský televizní novinář Dmitrij Kiseljov prohlásil, že republikáni se s demokraty tajně dohodli, že Trumpa z prezidentského klání vyřadí, protože chová sympatie k Rusku," uvádí rozhlas.

Trump jim prý jednoduše nevyhovuje, protože „najde společný jazyk s Putinem. Proto republikáni Trumpa nechtějí, a dokonce ho považují za nebezpečného," uvedl Kiseljov, který varoval Spojené státy, že je Moskva může proměnit v „radioaktivní prach".

Rozhlas upozorňuje, že podle některých expertů se Trump Moskvě líbí, protože by jako prezident podle Putina prosazoval izolacionistickou politiku a dal by Rusku volnou ruku. Trump si ale získal v Rusku přátele zejména svým výrokem, kdy uvedl, že Putin je „silný vůdce", s nímž by „zřejmě dobře vycházel". Podpořil také ruské nálety v Sýrii a řekl, že by Spojené státy měly snížit výdaje na Severoatlantickou alianci.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá armáda v rozkladu? Zbraně připomínají šrot. A má ještě další vážný…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Německo mělo kdysi nejobávanější armádu na světě. V současnosti se o německém Bundeswehru hovoří…

Vynálezce novičoku kvůli podezření z pedofilie přišel o práci

15.02.2019 22:47 Ruský vědec Vladimir Uglev, který se veřejně přiznal ke spolutvorbě jedu novičok, přišel o práci…

Invaze SSSR do Afghánistánu byla povinnost. Vojáci prokázali sílu ducha,…

15.02.2019 16:13 Kreml dnes potvrdil snahu rehabilitovat Sovětskou armádu za invazi do Afghánistánu v roce 1979,…

Putin utrpěl zranění při souboji v judu. Dnes už hrál hokej, výsledek …

15.02.2019 16:02 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama