Rusko se může samo zničit velmi rychle, tvrdí agentura

Moskva - Rusko by v brzké době mohlo doplatit na svou posedlost západními agenty. Podle průzkumů, na které odkazuje agentura Bloomberg, mu totiž hrozí, že ztratí kontrolu nad důležitými statistickými daty, která jsou pro každou zemi potřebná k vyhodnocování stavu ekonomiky.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Moskva, Kreml

Všechny organizace na seznamu západních agentů musí podle agentury svou práci předkládat pro posouzení vládním úředníkům. Ruská posedlost se ale projevuje i tak, že všechny publikované výsledky musí být označeny speiální značkou určenou právě zahraničním agentům.

Na seznamu je například uvedena známá sociologická agentura Levada, která byla potrestána za příjímání finančních příspěvků od zahraničních dárců. Panují přitom spekulace, že za uvedením této společnosti na seznam stojí nedávný průzkum, podle kterého ztrácí strana prezidenta Vladimira Putina Jednotné Rusko voliče.

Právě průzkumy a sociologická šetření jsou ale nutná pro správné směřování státu a ekonomiky. Podle agentury tak hrozí, že se Rusko díky seznamu nepohodlných společností odstřihne od reality a dojde k rozhodnutím, které mohou zlikvidovat státní kasu.

Odborníci navíc upozorňují, že v polouzavřeném systému, kterým Rusko je, ve skutečnosti ani nelze fungovat bez veřejných průzkumů. Putinova vláda by pak jednoduše neměla přehled o tom,  se ve skutečnosti děje.

Právě nezávislé organizace zajišťují důvěryhodnost a zároveň jejich dostatečné množství obstará i vzájemnou kontrolu. Rusko se ale tohoto scénáře neobává. Tvrdí, že má dostatek dat od ruských agentur a ty nezávisle tak zkrátka nepotřebuje.

Témata: Rusko | průzkumy
Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajina zavedla sankce proti stovkám Rusů a firem

20.03.2019 19:43 Ukrajina dnes zavedla nové masivní protiruské sankce, které směřují proti osobám a firmám spojeným…

Porošenko, či komik Zelenskyj? Volby na Ukrajině dopadnou těsně, ukazuje…

20.03.2019 17:37 Ukrajinský herec a bavič Volodymyr Zelenskyj si udržuje vedení v žebříčku uchazečů o prezidentský…

Ruská ambasáda čachruje s českými byty? Moskva se rázně ohradila vůči…

20.03.2019 17:36 Aktualizováno Ruské ministerstvo zahraničí dnes v Moskvě upozornilo českého velvyslance Vítězslava Pivoňku na…

Putin hovoří o nukleárním ozbrojováním víc než všichni američtí prezidenti…

20.03.2019 14:37 Ruský prezident Vladimir Putin během svého tradičního projevu pro federálního shromáždění ostře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama