MiG-29 opustil letectvo ČR v devadesátých letech. Nyní odešel jeho konstruktér + VIDEO

Moskva - Stanice RT, Lenta.ru a další přinesly zprávu, že ve věku 90 let zemřel legendární letecký konstruktér Ivan Mikojan, který se podílel na vývoji slavného víceúčelového stíhacího letadla MiG-29; tento letoun je v NATO označován jako „Fulcrum“. Televizní stanice Hvězda uvedla, že Mikojan do posledních dnů života vnímal dění ve Firmě MiG a byl touto společností považován za aktivního odborného poradce. Firma MiG je dnes součástí Sjednocené letecké korporace a v samotném Rusku je to druhá nejvýznamnější zbrojovka za firmou Almaz-Antej.

Přidejte svůj názor

Ruská armáda

Firmu MiG založil roku 1939 strýc Ivana Mikojana Arťom Mikojan. Ivan Mikojan za svou práci na letounu MiG-29 byl dvakrát vyznamenán Státní cenou SSSR. Letoun MiG-29 je produktem 70. let a byl vyvinut jako odpověď na výrobu amerických F-16 Falcon. Dlouhá léta tvořil tento dvoumotorový lehký stíhač páteř sovětského letectva se svým těžším a výkonnějším spoluhráčem Suchojem Su-27.

Psali jsme:  

Po pádu „železné opony" se sovětská Su-27 i MiGy „devětadvacítky" staly hotovou ozdobou leteckých show. Oba typy jsou navrženy tak, že letouny operují na samé hranici aerodynamických možností strojů těžších než vzduch vůbec a v zahraničí kolem sebe strhly hotovou senzaci. Některé do té doby nevídané prvky tzv. „vyšší pilotáže" byly představeny díky letovým ukázkám na air-show po celém světě.

Tak se diváci mohli seznámit s takovými elementy jako „kobra Pugačeva", kdy letadlo letí doslova chvíli „ocasem dopředu", nebo „zvon" – stroj vystoupá vertikálně do výšky, motory řvou na plný výkon, poté pilot postupně ubírá plyn. MiG nebo Súčko se zcela zastaví, tryskami kolmo k povrchu země, letadlo svírá s horizontem úhel 90 stupňů. Poté následuje pád „po ocase", než se letadlo překlopí „čumákem" k zemi, načež následuje obvyklý let, kdy pilot přitáhne knipl a letadlo uvede do normálního vodorovného letu.

Západní odborníci byli překvapeni

Tyto prvky nebylo možné provést na západních strojích. Řada odborníků oceňovala práci motorových jednotek, jelikož se čekalo, že během takovýchto manévrů dojde k tzv. „pumpáži" a motory přestanou pracovat, jakmile se proudnice vzduchu odtrhnout od lopatek turbíny motoru. Obvykle to hrozí při malých rychlostech. Právě manévry „na pětníku" – na malé ploše a při malých rychlostech, při tzv. velkých úhlech náběhu, udivily zahraniční znalce. Díky těmto manévrům by i dnes následovníci MiG-29 (MiG-35) či Su-27 (Su-35, Su-37) zřejmě vyhrályi jakýkoli manévrový boj – tzv. „dog fight". Tato letadla jsou dnes vybavena směrovatelnými tryskami motorů, které v kombinaci se zdařilými aerodynamickými koncepty strojů činí tato letadla pohyblivá do té míry, jako by šlo o malé modely, se kterými si pilot může dělat „co chce". Výraz „co chce" použil náš známý pilot plk. Václav Vašek i ve vztahu k MiG-29, viz níže.

Letoun MiG v posledním desetiletí Rusko zanedbávalo ve prospěch Su-27, ale vypadá to, že se jeho nové modifikace dočkají větších sérii a lepšího uplatnění, čímž kdysi nastoupená tradice zdravé konkurence MiGů a Súček uvnitř jedné země bude pokračovat. Vzhledem k implementaci nové avioniky, nových materiálů a široké nomenklatury inteligentní výzbroje lze nové verze MiGu-29 považovat za opravdové „vzdušné zabijáky".

„Devětadvacítky" u nás

Připomínáme, že na letounech MiG-29 v naší armádě létal nyní plk. v. v. Václav Vašek, který jim věnoval knihu „Etudy vonící luftem". Tato letadla si pochvaloval. Poslechněme si, co sám pro flying-revue.cz 2. září tohoto roku pan plukovník Vašek řekl: „Na prvním ročníku Memoriál Air Show v Roudnici jsem s devětadvacítkou udělal souvrat. Můj tehdejší kolega na typu Jiří Janíček říkal, že nic takového na stíhačce provést ještě neviděl."

Jakmile MiGy tehdejší vedení České republiky vyměnilo s Polskem za vrtulníky Sokol, kariéra Vaška v letectvu (u Tygří letky) skončila. Slavný pilot odešel se slavnými letadly, která dle RiaNovosti svou elegancí představovala „zázrak přírody" než jen vědy a techniky. No a nyní přišla zpráva, že úspěšný inženýr, král aerodynamiky, Mikojan, skončil svou konstrukční pouť., aby se stal legendou jako jeho stroj Mikjan-Gurevič „Devětadvacátý".

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajina zavedla sankce proti stovkám Rusů a firem

20.03.2019 19:43 Ukrajina dnes zavedla nové masivní protiruské sankce, které směřují proti osobám a firmám spojeným…

Porošenko, či komik Zelenskyj? Volby na Ukrajině dopadnou těsně, ukazuje…

20.03.2019 17:37 Ukrajinský herec a bavič Volodymyr Zelenskyj si udržuje vedení v žebříčku uchazečů o prezidentský…

Ruská ambasáda čachruje s českými byty? Moskva se rázně ohradila vůči…

20.03.2019 17:36 Aktualizováno Ruské ministerstvo zahraničí dnes v Moskvě upozornilo českého velvyslance Vítězslava Pivoňku na…

Putin hovoří o nukleárním ozbrojováním víc než všichni američtí prezidenti…

20.03.2019 14:37 Ruský prezident Vladimir Putin během svého tradičního projevu pro federálního shromáždění ostře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama