V letadle bomba nevybuchla, tvrdí Rusko. Terorismus nevyloučilo

Moskva - Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo, že na troskách armádního letadla, které se zřítilo u černomořského střediska Soči, nebyly nalezeny žádné známky výbuchu ani požáru. Náčelník služby bezpečnosti letů vojenského letectva Sergej Bajnětov ale zároveň řekl, že vyšetřování havárie u Soči pracuje i s verzí terorismu.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ruský armádní speciál Tu-154B-2 RA-85572, autor: Dmitry Ryazanov

Oznámila to agentura TASS. Ministr dopravy Maxim Sokolov zároveň řekl, že stroj Tu-154 byl zcela zničen nárazem na vodní hladinu a mořské dno. Za havárií očividně byla "nesprávná funkce" techniky, prohlásil podle agentury Interfax. Při katastrofě zahynulo všech 92 osob, které byly na palubě, většinou šlo o členy armádního uměleckého souboru Alexandrovci.

"Mohlo tam být mechanické působení. Terorismus není nutně spojen s výbuchem. Proto ani jednu verzi (příčin nehody) neodmítáme," řekl Bajnětov na dotaz novináře o možnosti teroristického aktu jako příčiny havárie, při níž zahynulo všech 92 osob, které byly na palubě, většinou šlo o členy armádního uměleckého souboru Alexandrovci.

Psali jsme:  

Analýza záznamů ze dvou "černých skříněk" havarovaného stroje pokračuje dobře a skončí tento týden, možná už v pátek. Sdělila to dnes na svém webu ruská agentura Ria Novosti s odvoláním na informaci ministerstva obrany. To zároveň ohlásilo nález velkého smotku pásky ze třetího záznamníku, ten je ale bez ochranného obalu a pravděpodobně zničený.

Stav obou dříve nalezených záznamníků - zapisovače technických parametrů i hlasových záznamů - je dobrý a jejich analýza bude dovršena v nejbližší době, možná "už zítra", řekl dnes agentuře Ria Novosti nejmenovaný zdroj z ministerstva obrany.

V ruských sdělovacích prostředcích se také objevují rozporné informace o tom, jaké záznamy první skříňka obsahovala. List Komsomolskaja pravda publikoval údajný úryvek z dialogu v pilotní kabině. Jeden z pilotů podle přepisu volal: "Kapitáne, padáme!"

Ruský ministr dopravy Maxim Sokolov však v úterý tvrdil, že nalezená skříňka obsahovala údaje o technických parametrech, nikoli hlasový záznam z kabiny. Tuto skříňku nalezenou jako první většina ruských zdrojů označuje za "hlavní"

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajina zavedla sankce proti stovkám Rusů a firem

20.03.2019 19:43 Ukrajina dnes zavedla nové masivní protiruské sankce, které směřují proti osobám a firmám spojeným…

Porošenko, či komik Zelenskyj? Volby na Ukrajině dopadnou těsně, ukazuje…

20.03.2019 17:37 Ukrajinský herec a bavič Volodymyr Zelenskyj si udržuje vedení v žebříčku uchazečů o prezidentský…

Ruská ambasáda čachruje s českými byty? Moskva se rázně ohradila vůči…

20.03.2019 17:36 Aktualizováno Ruské ministerstvo zahraničí dnes v Moskvě upozornilo českého velvyslance Vítězslava Pivoňku na…

Putin hovoří o nukleárním ozbrojováním víc než všichni američtí prezidenti…

20.03.2019 14:37 Ruský prezident Vladimir Putin během svého tradičního projevu pro federálního shromáždění ostře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama