Mrazivé počasí zabilo v Evropě už 12 lidí

Kyjev/Varšava - V Polsku a na Ukrajině si vlna mrazivého počasí vybírá smrtelnou daň. Celkem 12 lidí v důsledku mrazivého počasí za posledních 24 hodin zemřelo v Itálii, Polsku a na Ukrajině.

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

Jih Evropy stejně jako střední Evropu a Balkán postihla nepřízeň počasí spojená s tlakovou níží Axel. V Itálii napadl sníh i v nejjižnějších italských regionech, zasněžená je i Sicílie, kde obvykle příliš často sníh nepadá. Právě na jihu země zemřeli tři lidé, z toho dva bezdomovci a jedna žena podlehla zranění, který si způsobila na ledovce.

Kromě problémů na silnicích museli v Itálii uzavřít i část jadranské železniční trasy mezi Boloňou a Anconou, mimo provoz bylo i letiště ve městě Pescara, metropoli regionu Abruzzo. Kvůli silnému větru byl pozastaven provoz trajektů mezi italskou pevninou a ostrovy Capri a Ischia u Neapole, většinu lodních spojení zrušili dopravci v Řecku mezi ostrovy v Egejském moři.

V Istanbulu oznámila letecká společnost Turkish Airlines kvůli nepříznivému počasí zrušení skoro dvou stovek domácích a mezinárodních letů, včetně linky do Prahy. Sněžení a třeskutý mráz minus 24 stupňů komplikuje provoz i na moskevských letištích Domodědovo, Šeremeťjevo a Vnukovo. Všechna tři hlásí desítky opožděných a zrušených letů.

V Aténách se začaly otevírat nouzové ubytovny pro bezdomovce, otevřené zůstanou během následujících nocí také vytápěné stanice metra v řecké metropoli. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNCHR) dnes v souvislosti s mrazivým počasím vyzval Řecko a další země EU, aby urychlily přesun běženců z přeplněných ostrovů v Egejském moři. Tamní ubytovací kapacity nejsou podle něj připraveny na velmi nízké teploty.

Silné sněhové bouře a závěje vedly v Rumunsku k uzavření důležitých silnic a dálnic, zpoždění nebo zrušení se dotklo desítek vlakových a leteckých spojů. Elektrárnu Cernavoda na Dunaji v jihovýchodní části země vyřadila technická závada způsobená sněhovou bouří automaticky z provozu.

Témata: Polsko | Zima | úmrtí
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama