Ruská televize natočila film o Navalném. Je založen na lži, brání se kritik Kremlu

Moskva - Ruská televizní stanice NTV natočila film Občan Navralnyj, který má mimo jiné odhalit záhadné několikamilionové příjmy kritika Kremlu a kandidáta na prezidenta Alexeje Navalného. Ten tvrdí, že dokument je založen na lži.

Alexej Navalnyj
doporučujeme

Název filmu je slovní hříčkou, kdy přidané písmeno "r" dává příjmení význam "lhář". Snímek má vysvětlit "osobní ochranu, školu pro děti v New Yorku a čtyřpokojový byt v Moskvě", píše list Kommersant.

Navalnyj ve videu na svém blogu uvedl, že Kreml veškeré jeho peněžní transakce podrobuje přísné kontrole, a o jeho příjmech má tedy velmi dobrý přehled. Své příjmy a majetkové přiznání zveřejnil i na internetu, kde jsou dokumenty přístupné veřejnosti. Navalnyj se tak ve videu označuje za "nejtransparentnějšího ruského politika".

Oznámení o vysílání snímku následuje po televizní debatě, ve které se Navalnyj střetl s ruským politikem a designérem Artěmijem Lebeděvem. Ten Navalného jako kandidáta na prezidenta kritizoval. Na Lebeděva se od opozičního politika zase snesly výtky o netransparentnosti kolem čerpání vládních prostředků. Konflikt už před televizní debatou bujel i na sociálních sítích.

Politolog Georgij Fjodorov je přesvědčen, že rozruch kolem Navalného zvedne zájem o zhlédnutí filmu. "Z Navalného se stala populární mediální postava," upozornil Fjodorov a dodal, že k vyšší sledovanosti televizních stanic přispěje každý nový skandál.

Ruský kanál Rossija 1 odvysílal v dubnu dokumentární film "Browderův efekt", ve kterém Navalného představil jako agenta amerických tajných služeb s krycím jménem Freedom. Mimo jiné politika spojuje se smrtí auditora Sergeje Magnitského. Ten zemřel v roce 2009 za nejasných okolností v moskevské vazební věznici.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajinská vláda prodloužila karanténu do konce srpna

16.06.2021 14:38 Ukrajinská vláda prodloužila karanténu kvůli koronaviru do konce srpna, ale rozvolní některá…

Joe Biden a Vladimír Putin se poprvé setkali

16.06.2021 13:50 Americký prezident Joe Biden a jeho ruský protějšek Vladimir Putin se dnes sešli k jednání o…

Vsázet na zdravý rozum Kremlu nelze, tvrdí profesor o schůzce Biden-Putin

16.06.2021 00:01 NÁZOR - Americko-ruský summit opět rozvířil mediální a expertní pohledy, soudí profesor Mark…

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama