Trump se nesmí setkat s britskou královnou. Je to sprosťák, uváděl by ji do rozpaků, zní zdůvodnění

Londýn - Téměř milion Britů podepsalo petici, požadující, aby bylo americkému prezidentovi Trumpovi odepřena státní večeře s královnou kvůli jeho „dobře zdokumentované misogynii a vulgaritě", které by mohly „ Její Veličenstvo uvést do rozpaků.“ Petice nabyla značného množství podpisů v krátké době díky Trumpově kontroverznímu exekutivnímu příkazu zakazujícímu občanům sedmi muslimských zemích vstoupit na americkou půdu. Zprávu přinesl The Huffington Post.

královna Alžběta II.

V petici stojí, že „ Donaldu Trumpovi by měl být umožněn vstup jako hlavě americké vlády, ale nemělo by mu být umožněno uskutečnit oficiální státní návštěvu, protože to by způsobilo rozpaky Jejího Veličenstva královny. Donalda Trumpa dobře zdokumentovaná misogynie a vulgárnost ho diskvalifikuje z toho, aby byl přijat Jejím Veličenstvem královnou nebo princem z Walesu. Proto v průběhu funkčního období jeho prezidentství by Donald Trump neměl být pozván do Spojeného království na oficiální státní návštěvu.

V neděli odpoledne podepisovala petici každou minutu okolo 1000 lidí, tvrdí deník The Independent. Očekávalo se, že počet podpisů dosáhne 1 miliónu ráno v pondělí. Parlament se zabývá každou peticí s více než 100 000 podpisy, takže bude diskutovat dokument na blížícím se zasedání.

Několik cestujících držících britský pas bylo obráceno zpět na hranicích USA, podle zpráv v britských médiích. Ale po tlaku ze strany britských úředníků, Trumpovi spolupracovníci nyní uvedli, že britští dvojí občané z cílových zemí budou moci do USA. Kontroverzní britský ministr zahraničí Boris Johnson řekl, že byl o tom ujištěn Trumpovým hlavním strategickým poradcem Stevem Bannonem a prezidentovým zetěm Jaredem Kushnerem. Cestovatelé s dvojím občanstvím však budou i nadále blokovány v případě, že budou letět přímo z jedné z muslimských zemí uvedených na Trumpově seznamu, uvedl Telegraph.

Psali jsme:  

Právník z Leedsu Graham Guest původně spustil petici před dvěma měsíci poté, co předpokládal, že Trump by byl pozván na státní večeři. Počet podpisů rostl, když během jejího setkání s Trumpem ve Washingtonu minulý týden, britská premiérka Theresa Mayová oznámila, že prezident přijal pozvání na státní večeři s královnou, která by se mělo uskutečnit někdy později tento rok. S podpisy se roztrhl pytel potom, co Trump vydal své kontroverzní nařízení. Muslimský zákaz lidi docela rozčílil, říká Guest, a proto začali přemýšlet jak se mu dostat na kobylku. Chtějí mu dát zažít, jaké to je, mít zakázanou možnost jít do cizí země, do Británie, vysvětluje Guest.

Mnozí Britové kritizovali Mayovou zato, že odmítala říci cokoliv negativního kontroverzního o proti-migračních politikách Trumpa, když se s ním setkala. Mayová nicméně v sobotu vydala prohlášení, ve které říká, že „nesouhlasíme s tímto druhem přístupu a není tím, který mi zaujmeme.“ Labouristický vůdce Jeremy Corbyn požaduje, aby státní návštěva Trumpa byla pozastavena do té doby, dokud je proti-imigrační nařízení v účinnosti. Nadhim Zahawi, člen parlamentu z Mayini konzervativní strany, řekl, že v rámci Trumpovy politiky by neměl povolen vstup do USA, aby zde navštívil své děti, které zde studují. „Poprvé v životě jsem se včera cítil diskriminován," řekl BBC.

K sankcím proti Bělorusku se přidaly i USA nebo Kanada

21.06.2021 17:55 Spojené státy, Británie a Kanada dnes v koordinovaném kroku s EU uvalily nové sankce proti režimu…

Lidská práva ustupují ve světě nejvíc za poslední desetiletí, zní z OSN

21.06.2021 14:54 Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová dnes vyzvala k "soustředěné akci", která…

Zaveďme čtyřdenní pracovní týden pro všechny, vyzývá ekonom

20.06.2021 21:51 Aktualizováno NÁZOR - Postupné uvolňování lockdownů a společenských omezení otevírá vítanou možnost návratu k…

Při havárii letadla české výroby na Sibiři zemřeli nejméně čtyři lidé

19.06.2021 14:17 Aktualizováno Nejméně čtyři lidé zahynuli při havárii letadla s parašutisty v Kemerovské oblasti na jihozápadě…

Moskva hlásí druhý den v řadě rekordní denní přírůstek případů nákazy

19.06.2021 12:03 Moskva má za uplynulý den rekordních 9120 zjištěných případů nákazy novým koronavirem, v celé zemi…

Parlamentní volby v Rusku budou kvůli pandemii v září třídenní

18.06.2021 21:38 Volby do dolní komory ruského parlamentu se letos na podzim budou konat místo jednoho dne tři dny,…

Velká Británie hlásí prudký týdenní nárůst počtu záchytů varianty delta

18.06.2021 18:45 Aktualizováno Británie hlásí prudký týdenní nárůst počtu záchytů koronavirové varianty delta, kvůli níž země…

Rusko oznámilo, že od dohody o otevřeném nebi odstoupí 18. prosince

18.06.2021 17:58 Rusko odstoupí od dohody o otevřeném nebi 18. prosince, oznámilo dnes podle agentury TASS ruské…

Rusko zakázalo dovoz krmiv a krmných přísad z Česka

18.06.2021 11:01 Ruská Federální veterinární a fytosanitární služba Rosselchoznadzor zakázala dovoz krmiv a přísad…

Biden vyslal Putinovi jasný vzkaz, hodnotí politolog ženevský summit

18.06.2021 00:01 NÁZOR - Potyčka mezi novináři a ruskými bodyguardy před středečním setkáním amerického prezidenta…

Související:

Právě se děje