V Moskvě byl pohřben jeden z předáků ukrajinských separatistů, podle vdovy mohl být otráven

Moskva - Jeden z prvních vůdců proruských separatistů z východu Ukrajiny byl dnes pohřben v Moskvě. Valerij Bolotov podle úřední verze podlehl v pátek srdeční chorobě.

Ruská vlajka
doporučujeme

Vdova Jelena má podezření, že jejího muže mohli otrávit v jedné z moskevských kaváren, kde se setkal s dvěma předáky luhanských separatistů. Zanedlouho se mu udělalo špatně, což přičítal podivně chutnající kávě.

Bývalý výsadkář Bolotov měl zkušenosti z bojů, které svedly o Náhorní Karabach Arménie s Ázerbájdžánem. Na počátku povstání v oblasti Donbasu proti nové prozápadní vládě v Kyjevě v dubnu 2014 se stal „lidovým gubernátorem" v Luhansku, jedné z povstaleckých bašt.

O měsíc později byl na něj spáchán atentát a ze zranění se musel léčit v Rusku. Formálně odstoupil, až když jej v čele neuznávané Luhanské lidové republiky vystřídal Igor Plotnickij.

Loni v prosinci si Bolotov v rozhovoru s novináři ze zpravodajského serveru Rosbalt stěžoval, že o funkci přišel vinou spiknutí zosnovaného Plotnickým. Dal najevo záměr vrátit se do Luhansku, i když ujišťoval, že nehodlá svého nástupce sesadit násilím. Tvrdil, že i když většina obyvatel Luhanské lidové republiky nepatří k jeho příznivcům, drtivá většina z nich nesouhlasí proti nynějším režimem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 12:30 Aktualizováno Hlavní bude obnovit osobní kontakt a zavést dialog, řekl dnes před summitem s americkým prezidentem…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Bohaté země slibují vakcíny pro ty chudší, většina ale má dorazit až…

11.06.2021 12:57 Spojené státy a Británie před summitem G7 ohlásily plány darovat stamiliony vakcín proti nemoci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama