Policie po explozi v metru pátrá po dvou osobách. Videokamery jednu zachytily

Petrohrad - Videokamery v prostorách petrohradského metra zachytily předpokládaného pachatele dnešního pumového útoku. Napsala to s odvoláním na informované policejní zdroje agentura Interfax. Na snímcích, které publikovala některá ruská média, je štíhlý muž s plnovousem, v černém kabátu a s černou pokrývkou hlavy.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Teroristický útok v Petrohradu: Exploze rozmetala vagón metra
doporučujeme

Nálož byla uložena v aktovce, kterou pachatel nechal stát na podlaze vagónu, napsala na svém webu rozhlasová stanice Echo Moskvy. Trhavina byla smíchána s kovovými předměty, aby ničivý účinek byl co nejvyšší. Vyšetřovatelé prý vyloučili, že by pachatelem byl sebevražedný atentátník.

Podle nepotvrzených zpráv ruských blogerů se už sedm hodin před výbuchem objevilo na sociálních sítích anonymní varování před teroristickým útokem.

Před dnešní explozí byla v jiné stanici petrohradského metra nalezena podomácku vyrobená bomba, která neexplodovala. Policisté později podle ruského Národního protiteroristického výboru (NAK) trhavinu zneškodnili. Ze dvou dalších stanic podle médií přišly zprávy o podezřelých předmětech.

Snímek údajného pachatele útoku v metru

Nevybuchlá nálož byla objevena ve stanici áměstí povstání (Ploščaď vosstanija).

Server Fontanka v této souvislosti napsal, že před explozí přicházely zprávy o nálezech podezřelých předmětů také ze stanic metra Černá říčka (Čornaja rečka) a Majakovského (Majakovskaja). NAK ale tuto informaci zatím nepotvrdil.

Ruská policie po dnešním pumovém útoku v Petrohradě pátrá po dvou osobách. Napsala to agentura Interfax s odvoláním na informované vyšetřovatele. Jedna z hledaných osob uložila v metru nálož, která později vybuchla, druhá nechala v jiné stanici nefunkční nálož, kterou policisté zlikvidovali.

První trhavinu odpálil pachatel mezi stanicemi Senné náměstí (Sennaja ploščaď) a Technologický institut (Těchnologičeskij institut). Výbuch si vyžádal deset mrtvých a téměř 50 zraněných. Druhá nálož byla objevena ve stanici Náměstí povstání (Ploščaď vosstanija), ale neexplodovala.

O pachateli krvavého teroristického útoku, jehož údajnou tvář zachytily bezpečnostní kamery v prostorách podzemní dráhy, zatím nejsou známy žádné podrobnosti. Některé ruské weby snímek z kamer přetiskly. Podle ruských novinářů, kteří se odvolávají na své zdroje v bezpečnostních službách, jde o muže "neslovanského" vzhledu s pokrývkou hlavy, která je běžná v "jižních regionech".

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hotel zamkl turisty jako rukojmí. Pád cestovky Thomas Cook má drsnou dohru

23.09.2019 16:54 Thomas Cook, jedna z nejstarších cestovních kanceláří na světě, v pondělí zkrachovala. Britští…

"Další zemětřesení udeří každou chvíli." Poplašná zpráva vyděsila Albánii

23.09.2019 14:00 Albánskou metropoli po sobotním zemětřesení zachvátila v neděli večer panika vyvolaná falešnou…

Agent CIA Smolenkov byl prohlášen za nezvěstného, rozjelo se pátrání

23.09.2019 13:04 Údajný americký špion Oleg Smolenkov, který měl působit v nejvyšších patrech kremelské hierarchie,…

Uprchlíci čekají na hranicích EU: Chceme do Německa. nemáme peníze a...

23.09.2019 12:05 Podle statistik UNHCR pochází z Afghánistánu více než 40% z téměř 3 000 migrantů a uprchlíků v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama