Papež sloužil velkopáteční obřad, pak se zúčastnil křížové cesty v Koloseu

Vatikán - Papež František včera ve svatopetrské bazilice odsloužil tradiční obřad u příležitosti Velkého pátku, kdy si křesťané připomínají ukřižování Ježíše Krista. Pontifik připomněl nedávný chemický útok v Sýrii a teroristický atentát v Egyptě. Večer se zúčastnil křížové cesty poutníků v římském Koloseu.

Přidejte svůj názor

Vatikán, ilustrační foto

Dnešní mši papež zahájil pokleknutím na zem a modlitbou. Poté vzpomněl mimo jiné na děti, které zemřely minulý týden po otravě toxickým plynem po náletu na syrské město Chán Šajchún, a také na dětské oběti dvou teroristických útoků na koptské křesťany v Egyptě z minulé neděle.

Večer se papež zúčastnil tradiční křížové cesty v Koloseu. Na akci dorazilo kolem deseti tisíc věřících, poutníků a turistů, mnozí z nich čekali na začátek obřadu před Koloseem několik hodin.

Na závěr v projevu papež požádal o milost pro lidi, kteří jsou pronásledováni pro svoji víru a etnický původ a trpí následky války.

Už odpoledne byl prostor kolem Kolosea uzavřen a přístup do něj byl pouze přes detektory kovu. Zavřena byla i stanice metra u Kolosea. V místě byly nasazeny protiteroristické jednotky a speciální jednotky policie.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragédie na letišti Šeremeťjevo: Startující letadlo srazilo člověka

20.11.2018 22:09 Aktualizováno Na letišti Šeremeťjevo, největším vzdušném přístavu u ruského hlavního města, se našla mrtvola…

Kupování hlasů? Gruzínská charita chce před volbami zaplatit dluhy za…

20.11.2018 21:15 Gruzínská charita, kterou řídí předseda vládní strany, je ochotna zaplatit dluhy asi 600.000 lidí.…

Rus v čele Interpolu? Senátoři USA jsou na mrtvici, vydali varovné…

20.11.2018 21:13 Aktualizováno Skupina amerických senátorů v pondělí vydala prohlášení varující před zvolením ruského zástupce…

Omezení pravomocí OPCW? Organizace smetla ze stolu čínsko-ruský návrh

20.11.2018 18:22 Členské státy Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) dnes odmítly čínsko-ruský návrh, který…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama