"Putinovy hodinky" změnily majitele, prodaly se hned v první den dražby

Moskva - Švýcarské hodinky, jejichž záruční list byl vystaven na jméno ruského prezidenta Vladimira Putina, se prodaly za 1,054 milionu eur (asi 27,5 milionu Kč).

Vladimír Putin, ruský prezident
doporučujeme

Platinové hodinky Patek Philippe 5208P Triple Complication si lze pořídit jen na zakázku a jejichž cena se odhaduje na milion dolarů.

zdroj: YouTube

"Hodinky byly prodány, ale nemůžeme odhalit jméno nového majitele kvůli důvěrnosti této informace," uvedla monacká aukční síň.

Kreml se již dříve distancoval od nabídky aukčního domu, nabízejícího v dražbě strojek Patek Philippe coby skvost ze sbírky ruského prezidenta. "Je to výmysl," prohlásil Putinův mluvčí Dmitrij Peskov minulý měsíc.

Společnost Monaco Legends, která aukci Antiquorum pořádala, uvedla, že dotyčné hodinky původně zakoupila "velmi významná osoba jako dárek člověku jménem Vladimir Vladimirovič Putin".

Dodala, že v záručním listu Patek Philippe "bývá v 99,9 procentech případů" uvedeno jméno zákazníka a pouze v naprosto výjimečných případech může být doklad vystaven na jiné jméno.

Putinovy hodinky se několikrát dostaly do popředí pozornosti médií. V roce 2005 novináři zjistili, že prezidentovy hodinky stojí stejně jako roční plat hlavy státu. V srpnu 2009 nejprve obdaroval svými hodinkami syna sibiřského pastevce, aby v září při návštěvě továrny v Tule si o stejné hodinky řekl místní zámečník - a Putinovi nezbylo, než je stáhnout ze zápěstí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 12:30 Aktualizováno Hlavní bude obnovit osobní kontakt a zavést dialog, řekl dnes před summitem s americkým prezidentem…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Bohaté země slibují vakcíny pro ty chudší, většina ale má dorazit až…

11.06.2021 12:57 Spojené státy a Británie před summitem G7 ohlásily plány darovat stamiliony vakcín proti nemoci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama