Dcera zavražděného Němcova se odvolala proti verdiktu

Moskva - Dcera zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova se odvolala proti trestům, které dostali vrah jejího otce a čtyři komplicové.

Boris Němcov, kritik prezidenta Putina
doporučujeme

Přeje si, aby soud přihlédl k politickému motivu vraždy. S odvoláním na tiskovou agenturu Interfax o tom dnes informovala agentura Reuters.

Moskevský soud začátkem měsíce odsoudil za vraždu Němcova Čečence Zaura Dadajeva k 20 rokům za mřížemi. Jeho čtyři komplicové byli odsouzeni k trestům odnětí svobody v rozmezí 11 až 19 let.

Němcov, který patřil k nejhlasitějším kritikům ruského prezidenta Vladimira Putina, byl zavražděn 27. února 2015, když přecházel most přes řeku Moskvu. Usmrcen byl podle soudu šesti výstřely z pistole. Pětapadesátiletý politik tehdy pracoval na studii, která zkoumala roli Ruska v konfliktu na Ukrajině. Jeho vražda v opozičních kruzích vyvolala strach.

Někteří Němcovovi stoupenci s rozhodnutím soudu nesouhlasí a míní, že tresty jsou příliš mírné. Zároveň vyjádřili znepokojení nad tím, že soud neuvedl nic o politickém motivu vraždy. Agentura Interfax uvedla, že právní zástupkyně Němcovovy dcery Žanny požádala soud, aby verdikt zrušil a případ vrátil prokuratuře. Přeje si, aby byl zločin místo nájemné vraždy, označen za "vraždu státního činitele či veřejné osoby".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama