Útočník s motorovou pilou zranil ve Švýcarsku pět lidí

Bern - Pět zraněných si vyžádal dnešní útok motorovou pilou v centru severošvýcarského Schaffhausenu. Pachatel je na útěku. Podle policie případ nesouvisí s terorismem. Dva zranění jsou v kritickém stavu.

Policie Švýcarsko
doporučujeme

"Policie vychází z toho, že pachatel je ve městě nebo v jeho okolí," řekla policejní mluvčí Cindy Beerová. "Co činu předcházelo, není jasné, stejně jako motiv," dodala.

Policie mezitím zveřejnila fotografii předpokládaného pachatele, kterým je 51letý Franz Wrousis. "Pozor, podezřelý je nebezpečný," uvedla policie v komuniké s tím, že zřejmě odjel bílým užitkovým vozem Volkswagen Caddy s registračními značkami kantonu Graubünden. Policie podle portálu Blick auto již možná nalezla, kde se tak stalo, ale není známo.

zdroj: YouTube

Útok se stal dopoledne v pobočce zdravotní pojišťovny CSS. "Do nemocnice museli být převezeni dva naši zaměstnanci," uvedla mluvčí pojišťovny Christina Wettsteinová s tím, že oba se na klinice podrobili operaci. Wettsteinová také řekla, že o dalších třech zraněných společnost nic neví, nevyloučila ale, že to mohli být zákazníci.

O Wrousisovi policie uvedla, že ho okolí považovalo za podivína, neboť žil samotářsky v lesích. V minulosti měl dvakrát spor s policií kvůli přestupkům proti zákonu o zbraních.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama