Policie dopadla muže, který ve Švýcarsku útočil motorovou pilou

Bern – Policie dnes pátrala po útočníkovi, který v pondělí ve švýcarském Schaffhausenu zranil nejméně dva lidi motorovou pilou. Úřady podle agentury DPA varovaly lidi z města, aby nechodili do tamních lesů. Muž byl nakonec zadržen v obci Thalwil nedaleko Curychu. Policie už v pondělí uvedla, že případ nesouvisí s terorismem, ale zřejmě se sporem se zdravotní pojišťovnou, kde se útok stal.

Švýcarsko, ilustrační foto
doporučujeme

Švýcarští a němečtí policisté dnes pátrali po údajně psychicky labilním muži, do akce byly nasazeny vrtulníky i pátrací psi. Obávali se přitom, že ozbrojený muž by se mohl potulovat po lese. Tamní obyvatelé proto byly vyzváni, aby se okolním lesům vyhýbali, dokud muž nebude dopaden.

Padesátiletý Franz Wrousis podle policie v pondělí vpadl do pobočky své zdravotní pojišťovny CSS a zranil dva její pracovníky. Kromě dvou napadených byl jeden člověk lehce zraněn při policejním zásahu. Dva zákazníci pojišťovny utrpěli šok.

Útočník, který měl v minulosti dvakrát spor s policií kvůli přestupkům proti zákonu o zbraních, je považován za nebezpečného. Jedna z obětí, které v pondělí pořezal spuštěnou motorovou pilou, stále zůstává v nemocnici.

Policie varovala před výlety v okolí Schaffhausenu. Volnému pohybu v obydlené oblasti však podle ní nic nebrání, zároveň ale policisté nabádají k obezřetnosti při aktivitách v lesích. Například děti, které se měly zúčastnit příměstských táborů v lese, dnes měly alternativní program.

Policie hledala muže v příhraničních zalesněných oblastech, v nichž také před činem přebýval. Do pátrání se zapojilo i Německo, neboť se předpokládalo, že se pokusí ze Švýcarska uprchnout. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Bohaté země slibují vakcíny pro ty chudší, většina ale má dorazit až…

11.06.2021 12:57 Spojené státy a Británie před summitem G7 ohlásily plány darovat stamiliony vakcín proti nemoci…

Česko odsuzuje Lukašenkovy metody a podpoří evropské sankce, řekl Kulhánek

09.06.2021 18:01 Aktualizováno Česká republika jednoznačně odsuzuje metody režimu běloruského vůdce Alexandra Lukašenka, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama