Francie založí centra pro migranty, měla by ulevit Evropě

Orléans - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes vyhlásil založení "hotspotů" pro migranty v Libyi. Hlavní myšlenkou je podle něj ulevit Evropě, která trpí v posledních měsících velkým přílivem uprchlíků.

Emmanuel Macron
doporučujeme

Emmanuel Macron se dnes zúčastnil ceremoniálu předávání francouzského občanství v Orleánu. Při této příležitosti měl projev a rozhodl se v něm nastínit jak bude dál Francie pokračovat v řešení uprchlické krize.

Francouzský prezident uvedl, že země založí jakési "hotspoty" (centra) v Libyi, které by měly pomáhat třídit a zpracovávat obrovský proud migrujících osob a ulevit tak přetížené Evropě. Podle Macrona to zabrání "šílenému riskování", které uprchlíci podstupují pro vstup do EU a slíbil, že tato centra budou založená ještě letos v létě

Podle jeho slov je v táborech v Libyi téměř milion osob, které doufají, že se dostanou do Evropy. Mnoho z nich na to však podle prezidenta nemá nárok. Celou situaci navíc destabilizuje pašování lidí, které slouží také pro financování terorismu.

„Za celým nápadem stojí snaha zabránit, aby lidé podstupovali šílená rizika, když stejně všichni nejsou vhodní pro získání azylu. Proto místo toho půjdeme my za nimi,“ vysvětlil svůj plán Macron. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama