Rusko na Noční vlky kašle. Kreml jim nedal ani korunu

Moskva - Bez překvapení se letos neobešlo udělování prezidentských grantů v Rusku, kde Kreml každoročně rozdává stamiliony rublů spřízněným nevládním organizacím, dobročinným spolkům a kulturním institucím.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ruští motorkáři ze skupiny Noční vlci
doporučujeme

Mezi obdarovanými jsou letos nečekaně tři organizace nesoucí hanlivé úřední označení "zahraniční agent", naopak prokremelský motocyklový spolek Noční vlci na rozdíl od minulých let vyšel naprázdno.

Granty rozdává zvláštní koordinační výbor, který má letos k dispozici sedm miliard rublů (2,6 miliardy korun) z prezidentských fondů. Mezi obdarovanými je mimo jiné jediná ruská nevládní sociologická agentura Levada, jejíž nezávislé průzkumy vyvolávají pravidelně kritiku ruských politických špiček.

Levada byla loni zařazena na seznam "zahraničních agentů", což je označení pro organizace pobírající zahraniční finanční pomoc. Vedení agentury přidělení negativně vnímané nálepky zažalovalo.

Kremelský grant dostane letos poprvé i organizace Sedící Rusko, kterou řídí opoziční aktivistka a novinářka Olga Romanovová. Hnutí se snaží pomáhat osobám, které byly podle mínění jeho aktivistů uvězněny z politických důvodů, analyzuje sporná soudní rozhodnutí a pomáhá rodinám odsouzených. I Sedící Rusko bylo zařazeno mezi zahraniční agenty.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Míra úmrtnosti v Rusku je děsivá. Vláda přišla s akčním plánem pro lidi…

16.07.2019 21:14 Aktualizováno Ruské ministerstvo práce navrhlo vyhradit zaměstnaným Rusům volný den pro preventivní zdravotní…

Moskevské úřady nepustily do voleb opoziční kandidáty

16.07.2019 20:52 Moskevské úřady odmítly pustit do zářijových voleb do městského sněmu desítky opozičních kandidátů,…

Komu patří šperky z krymským muzeí? Soud odložil verdikt ve sporu Ruska s…

16.07.2019 17:00 Nizozemský odvolací soud dnes podle agentury AP odložil rozsudek ve sporu o kolekci zlatých…

Kvůli kauze Golunov padají hlavy. Čtyři policisté z Moskvy byli propuštěni

16.07.2019 15:23 Čtyři policisté z Moskvy byli propuštěni v souvislosti s červnovým zadržením investigativního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama